bip

Halowy turniej piłki nożnej chłopców roczników 2003 i młodszych.W ramach zaplanowanych przez MOSiR na ferie zimowe imprez i przedsięwzięć sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży Mysłowic, w pierwszym tygodniu wolnym od zajęć szkolnych, w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Ks. Norberta Bończyka, odbył się trzydniowy turniej halowej piłki nożnej. Wzięło w nich udział sześć zespołów: młodzi adepci klubów piłkarskich Lechii 06 i Górnika 09 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Janowa (po dwie drużyny z klubów i szkoły). We wtorek odbyła się pierwsza runda turnieju, gdzie w czasie pięciogodzinnych zmagań (spotkania trwały 2 x 7 minut), każda drużyna rozegrała pięć spotkań. Również w czwartek podczas zawodów rewanżowych odbyło się 15 spotkań, gdyż tak samo jak we wtorek, grano systemem „każdy z każdym”. Przez okres tych dwóch dni odbyło się zatem 30 spotkań, w których piłkarze strzelili aż 140 bramek (co daje całkiem pokaźną średnią, bo prawie 4,7 bramek w jednym meczu). Suma zdobytych punktów po rozegraniu dziesięciu spotkań przez każdą drużynę, wyznaczyła jej miejsce w klasyfikacji po dwóch dniach zmagań. W piątek – w ostatnim, finałowym dniu turnieju, każdy zespół rozegrał już tylko dwa spotkania (ale trwające już dłużej, bo 2 x 10 min.) z sąsiadem w tabeli. Spotkania odbywały się wg zasady; zespół, który zajmował drugie miejsce, walczył o miejsce pierwsze w końcowej klasyfikacji z drużyną, która zgromadziła największą ilość punktów, drużyny z miejsc 3 - 4 – o miejsce trzecie, a zespoły z miejsc 5 - 6 – o miejsce piąte. Oto wyniki sześciu finałowych spotkań i końcowa klasyfikacja turnieju:

 

 • o miejsca 5 – 6 - Druga drużyna SP nr 3 – Druga drużyna Lechia 06

pierwsze spotkanie - 0 : 6, mecz rewanżowy – 0 : 2

 

 • o miejsca 3 – 4 - Pierwsza drużyna SP nr 3 – Druga drużyna Górnik 09

pierwsze spotkanie – 4 : 0, mecz rewanżowy – 4 : 1

 

 • o miejsca 1 – 2 – Pierwsza druż. Lechia 06 – Pierwsza druż. Górnik 09

pierwszy mecz – 2 : 3, rewanż – 3 : 1

 

Oto ostateczna kolejność drużyn w tym turnieju:

 1. miejsce – Pierwsza drużyna KS Lechia 06
 2. miejsce – Pierwsza drużyna KS Górnik 09
 3. miejsce – Pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 3
 4. miejsce – Druga drużyna KS Górnik 09
 5. miejsce – Druga drużyna SP nr 3
 6. miejsce – Druga drużyna KS Lechia 06

 

Należy jednakże zaznaczyć, iż o ile w czterech najlepszych drużynach rywalizowali w większości rówieśnicy (chłopcy roczników 2003 – 2004), to w zespołach, które zajęły dwie ostatnie lokaty, dzielnie i ambitnie grali chłopcy o dwa, a nawet trzy lata młodsi, tj. z roczników 2005-2006.

 

W finałowym dniu, czyli w piątek 19 lutego - po ostatnim gwizdku sędziego – odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia wyróżnień i trofeów. Kapitanowie trzech najlepszych drużyn turnieju, odebrali Puchary Dyrektora MOSiR, a reprezentanci tych zespołów - indywidualnie odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale. Ponadto okolicznościowymi trofeami sportowymi nagrodzono także wyróżniających się zawodników każdej drużyny. Otrzymali je:

 

 • Mateusz Muchel (Pierwsza drużyna KS Lechia 06)

 • Szymon Kowalski (Druga drużyna KS Lechia 06)

 • Kamil Włodarczyk (Pierwsza drużyna KS Górnik 09)

 • Krzysztof Siudziak (Druga drużyna KS Górnik 09)

 • Kamil Lipka ((Pierwsza drużyna SP nr 3)

 • Iwo Filus (Druda drużyna SP nr 3)

 

Wyróżnienie otrzymała również dzielnie poczynająca sobie jedyna dziewczynka, grająca w tym turnieju, a była nią Julia Bernaś z drugiego zespołu KS Górnik 09.

 

Natomiast najważniejsze i najokazalsze statuetki otrzymali najlepsi zawodnicy tych trzydniowych zawodów:

 • król strzelców – Igor Drabik (I drużyna KS Lechia 06), który w 12 spotkaniach strzelił rywalom aż 27 bramek !

 • Wicekról strzelców – Radosław Witkowicz (I drużyna SP nr 3) – z dorobkiem 17 bramek,

 • najlepszy bramkarz – Tomasz Larysz (I drużyna SP nr 3)

 • najlepszy zawodnik turnieju - Igor Drabik (I drużyna KS Lechia 06)

 

Składy osobowe dwóch najlepszych drużyn tego halowego turnieju:

 1. miejsce i medale złote: Pierwsza drużyna KS Lechia 06: Lindner Klaudiusz – kapitan, Drabik Igor, Kilczan Tomasz, Kluzek Dawid, Kulig Mateusz, Lach Igor, Michalski Kamil, Misztela Nataniel, Muchel Mateusz i Sawicki Paweł. Opiekun i trener drużyny – Piotr Rotko.
 2. miejsce i medale srebrne: Pierwsza drużyna KS Górnik 09: Kaczmarczyk Dominik – kapitan, Włodarczyk Kamil – bramkarz, Kaczmarek Kamil, Kaczmarek Patryk, Pławecki Mikołaj, Zając Jakub i Zawada Jacek. Opiekun i trener zespołu – Paula Wachulec.