bip
Plażówka - wyniki

Finał Mistrzostw Mysłowic w piłce nożnej plażowej.

W niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku, mimo nienajlepszej aury przed południem, odbył się finałowy turniej wakacyjnych Mistrzostw Mysłowic w piłce nożnej plażowej. Do finałowego turnieju zgłosiły się 3 drużyny z największą ilością punktów zebranych w turniejach kwalifikacyjnych. Po rozegraniu meczów systemem "każdy z każdym", ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce – Ogórki (Mysłowice)

2 miejsce – FC Śródmieście (Mysłowice)

3 miejsce – Dziki (drużyna z Katowic – Nikiszowca).

Wszystkie drużyny otrzymały trofea i nagrody rzeczowe. Wręczono również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika turnieju (Paweł Małopolski "Dziki"), króla strzelców (Marcin Benedykt "FC Śródmieście" za hattricka w meczu z "Dzikami") oraz najlepszego bramkarza (Aleksander Dzida "Ogórki").


 

Akcja „Lato w mieœcie 2013” - Finał wakacyjnego turniej w piłce nożnej plażowej.


Na proœbę zainteresowanych drużyn, finałowy turniej wakacyjnych – młodzieżowych mistrzostw Mysłowic w piłce nożnej plażowej, rozegrano w czwartek – 22 sierpnia 2013 r., tj. dwa dni wczeœniej niż wstępnie planowano. Uczestniczyły w nim trzy zespoły, które rozegrały po dwa mecze (system: „każdy z każdym”), a spotkania składały się z trzech częœci – po 7 minut każda tercja. Mimo skrócenia ogólnego czasu gry (co spowodowane było nie tylko słonecznš aurš i panujšcš temperaturš w jakiej przyszło grać piłkarzom, ale i faktem, że dwie drużyny musiały rozegrać dwa spotkania jedno po drugim – bez możliwoœci dłuższej przerwy), to w finałach – podobnie jak w dwóch poprzednich turniejach, zanotowano także sporo bramek. Co ciekawe, w każdym meczu padło ich 12, tak więc łšcznie w tym decydujšcym turnieju uzyskano 36 goli ... - czytaj więcej »

 


 

Akcja „Lato w mieœcie 2013” - drugi turniej eliminacyjny w piłce nożnej plażowej za nami.


W pierwszš sobotę sierpnia br., na Obiekcie Sportów Letnich MOSiR – „Słupna”, odbył się drugi turniej w piłce nożnej plażowej, rozgrywany w ramach młodzieżowych, wakacyjnych mistrzostw Mysłowic. Uczestnikom przyszło walczyć nie tylko z rywalami, lecz także z jeszcze bardziej ucišżliwym przeciwnikiem, jakim była wysoka temperatura i goršcy piasek, a który to poruszajšcy się po nim piłkarze odczuwali pod stopami raczej jako rozżarzone węgle ... - czytaj więcej »

 


 

Akcja „Lato w mieœcie 2013” - pierwszy turniej eliminacyjny w piłce nożnej plażowej za nami.


Corocznie Miejski Oœrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, organizuje cykl różnorodnych imprez i przedsięwzięć sportowo – rekreacyjnych, ukierunkowanych na aktywny wypoczynek mysłowickiej młodzieży przebywajšcej w okresie wakacji w mieœcie. W sobotę - 20 lipca br., w ramach tegorocznej akcji „Lato w mieœcie”, na obiektach sportów letnich MOSiR „Słupna” przy ul. Stadionowej, odbyły się pierwsze rozgrywki w ramach mistrzostw naszego miasta w piłce nożnej plażowej. Do tego pierwszego turnieju wstępnie zgłosiło się szeœć zespołów, jednakże aż połowa nie skompletowała składów osobowych, zatem w tym inauguracyjnym etapie rywalizowały tylko trzy drużyny. Rozgrywki toczyły się według przepisów polskiego Beach Soccer-a, systemem „każdy z każdym”; odbyły się zatem trzy spotkania: każde trwało dwie tercje – po 10 minut efektywnego czasu gry każda. Padło w nich aż 38 bramek – co dobrze œwiadczy o umiejętnoœciach strzeleckich uczestników, a spotkania zakończyły się następujšcymi rezultatami ... - czytaj więcej »


Akcja „Lato 2012” - Zacięty finał wakacyjnego turnieju w piłce nożnej plażowej.


W ramach corocznej akcji: "Lato w mieœcie na sportowo z MOSiR-em", w minioną niedzielę na Obiektach Sportów Letnich MOSiR - Słupna przy ul. Stadionowej, odbył się finał wakacyjnego turnieju w piłce nożnej plażowej. W decydujšcej rozgrywce mogły wystapić trzy zespoły, jednakże z powodu nieskompletowania składu jednej z drużyn w finale stanęły naprzeciw siebie dwa zespoły:" FC Powstańców" oraz "Młodzi - Gniewni". Finałowe spotkanie toczyło się zgodnie z przepisami i regulaminem Polskiego Zwišzku Beach Soccer-a, jednakże ze względu na młody wiek uczestników oraz panujšcy upał, tercje skrócono z dwunastu - do oœmiu minut każda. Mimo to spotkanie było emocjonujšce i do końca trzymajšce w napięciu i niepewnoœci oba zespoły.

W pierwszej tercji z lepszej strony pokazał się zespół Młodych - Gniewnych, gdyż zdobył cztery bramki, przy jednej tylko strzelonej przez rywali. Po pięciu minutach przerwy w drugiej tercji do odrabiania strat swój zespół podrywa kapitan zespołu FC Powstańców - Wojciech Kowalski, który dwoił się i troił w obronie, wypracowywał dogodne okazje lub sam wcielał się w rolę egzekutora. W rezultacie - po wygraniu tej partii gry przez piłkarzy z Powstańców w stosunku 4 : 2. Kolejne, ostatnie osiem minut spotkania trzeciej tercji nie rozstrzygnęło ostatecznie tego spotkania. Zmęczone obie drużyny (przede wszystkim lejšcym się z bezchmurnego nieba żarem) - mimo iż walczyły o każdš piłkę, to z braku sił nie były w stanie wykrzesać w sobie takiej werwy i zaciętoœci, jakš pokazyły w dwóch pierwszych tercjach. Ostatecznie w tej ostatniej partii padła tylko jedna bramka, a ponieważ była ona dziełem teamu FC Powstańców, zatem wynik końcowy był remisowy - 6 : 6. w zwišzku z powyższym o tym, komu przypadnš złote, a którym piłkarzom srebrne medale, zadecydowała dogrywka, która trwała 2 x 3 min. Przez dłuższy okres czasu także i w tej czwartej częœci finału utrzymywał się wynik remisowy - 1 : 1, lecz na minutę przed końcowym gwizdkiem kończšcym drugš częœć dogrywki, pada druga i jak się okazało ostatnia - decydujšca bramka strzelona przez zespół FC Powstańców i całe finałowe spotkanie kończy się ostatecznie ich zwycięstwem - 8 : 7.

Oto składy osobowe finalistów:

  • "FC Powstańców": Wojciech Kowalski - kapitan (ZSP nr 3), Adam Kruszyński - bramkarz (SP 9), Kuba Pilarski (SP 2), Oskar Morawiec (SP 2 i Patryk Parulski (SP 2).
  • "Młodzi - Gniewni": Daniel Morawiec - kapitan (Gim. nr 2), Adam Hajduga - bramkarz (Gim. nr 2), Patryk Lysko (Gim. nr 2), Dominik Błaszczyk (Gim. nr 2) i Remigiusz Błaszczyk (SP 9).

Oprócz medali, wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamištkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo statuetkami i indywidualnymi nagrodami rzeczowymi uhonorowani zostali: Dominik Błaszczyk - krół strzelców finałów (zdobył 5 bramek), Kuba Pilarski - V-ce król strzelców (4 bramki na koncie), Wojciech Kowalski - uznany najlepszym piłkarzem zawodów, Adam Kruszyński - najlepszy bramkarz, Daniel Morawiec - najlepszy zawodnik drużyny "Młodzi - Gniewni" oraz Oskar Morawiec (rok urodzenia 2002) i Remigiusz Błaszczak (ur. w 2001 r.) - jako najmłodsi piłkarze w swoich zespołach.