bip

Reprezentacje I LO ZSO triumfatorami szkolnych rozgrywek w piłce ręcznej.Ostatnimi, w kończącym się roku kalendarzowym 2016, zawodami w halowych grach zespołowych, przeprowadzanymi przez MOSiR w ramach zespołowego współzawodnictwa sportowego mysłowickich szkół, były miejskie turnieje w piłce ręcznej licealistów.

 

W Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR-u Mysłowice przy ul. Ks. Norberta Bończyka, 14 grudnia br., spotkały się chłopięce reprezentacje trzech placówek: I LO ZSO, II LO i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a dwa dni później – dziewczęce drużyny dwóch mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych: I LO i II LO (trzecim zespołem żeńskim, który jeszcze we wrześniu zgłoszony był do rywalizacji w piłce ręcznej, był CKZiU, lecz szkoła ta - tuż przed decydującymi zawodami – zgłosiła, iż ostatecznie zespół nie przybędzie na zawody).

 

W rozgrywkach chłopców tytuł najlepszej drużyny szkolnej (zdobywany zresztą regularnie od kilkunastu lat) i tym razem obronili szczypiorniści I LO ZSO, po wygraniu obu spotkań. Natomiast w meczu, który decydował o miejscach 2 – 3, po zaciętej, pełnej emocji i zażartej walce z obydwu stron, ostatecznie (po wyraźnych błędach i nieporozumieniach w drużynie CKZiU, który to zespół jeszcze na minutę i 16 sekund przed końcem tego spotkania prowadził 18 : 17) – jedną bramką zwyciężyli szczypiorniści II LO. Oto pełne zestawienie rezultatów (wszystkie spotkania grano 2 x 20 minut, w nawiasach – wynik po pierwszej połowie gry):

 

1 mecz: I LO – II LO - 26 : 17 (14 : 6)

2 mecz: II LO - CKZiU - 19 : 18 ( 9 : 9)

3 mecz: I LO - CKZiU - 23 : 6 (11 : 2)

 

W kategorii dziewcząt poprzednio trzy razy z rzędu (w latach: 2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016), złote medale zdobywały żeńskie reprezentacje II LO. I właśnie w obecnym roku szkolnym, czyli dopiero za czwartym razem, szczypiornistki I LO zdobyły upragniony tytuł, gdyż po meczu obfitującym w wiele zwrotów akcji (szczególnie w pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 8 : 6 dla triumfatorek) - ostatecznie zwyciężyły rezultatem 20 : 11.

 

Po zakończonych turniejach, dziewczętom i chłopcom wszystkich drużyn reprezentującym swoje placówki, wręczono dyplomy, puchary oraz – odpowiednio do zajętych miejsc – medale, a ponadto wyróżniającym się szczypiornistkom i szczypiornistom również dodatkowe trofea sportowe. Te najważniejsze powędrowały do reprezentantek i reprezentantów zwycięskich zespołów I LO ZSO, a otrzymali je:

 

Julia Stolarczyki Wiktor Bułka – jako MVP tj. uznani za najlepszych zawodników finałów; Klaudia Roik i Michał Paździorko – wybrani najlepszymi bramkarzami oraz najskuteczniejsi strzelcy tych zmagań: Wiktoria Krupowicz (zdobyła w jednym meczu aż 10 bramek) i Paweł Andrzejczak (w dwóch spotkaniach rzucił przeciwnikom 15 bramek). Ponadto okolicznościowe puchary przeznaczone dla czołowych zawodników poszczególnych drużyn otrzymali:

 

Julia Morawska, Agnieszka Ruśniok i Remigiusz Gola (II LO), Małgorzata Harmansa i Robert Wyżgolik (I LO) oraz Mateusz Lampa (CKZiU).

 

Piłka ręczna była dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych nie tylko pierwszą dyscypliną halową, ale również pierwszą z czterech gier zespołowych, w których zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Już w nowym roku, zmagania toczyć będą się w pozostałych trzech: w lutym – w koszykówce; w marcu – w siatkówce, a w kwietniu – w piłce nożnej.

 

Zwycięskie zespoły z „Kościuszki” w piłce ręcznej, mają teraz trzy miesiące czasu na dalsze doskonalenie umiejętności w „szczypiorniaka”, gdyż na przełomie marca i kwietnia w zawodach rejonowych czeka ich potyczka z mistrzowskimi szkołami licealnymi z Katowic. Ich celem będzie zakwalifikowanie się do półfinałów Wojewódzkiej Letniej Licealiady 2017, organizowanej dla najlepszych szkół przez Śląski Szkolny Związek Sportowy.

 

Na zakończenie podaję składy osobowe wszystkich reprezentacji mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w rozgrywkach piłki ręcznej w roku szkolnym 2016/2017:

 

I Liceum Ogólnokształcące ZSO im. Tadeusza Kościuszki

  • Złoci medaliści: Bułka Wiktor – kapitan, Paździorko Michał, Lassok Marek i Urbańczyk Radosław – bramkarze, Andrzejczak Paweł, Hrzibek Piotr, Kubica Sebastian, Matuszak Miłosz, Mikunda Franciszek, Oleksiak Kamil, Riedel Michał, Riedel Tomasz, Sitko Szymon, Wyżgolik Robert i Wójcik Michał. Opiekun – mgr Krzysztof Strzelczyk.
  • Złote medalistki: Stolarczyk Julia – kapitan, Roik Klaudia i Pacholczyk Justyna – bramkarki, Harmansa Małgorzata, Jochemczyk Martyna, Krupowicz Wiktoria, Marciniec Anna, Seweryn Kamila, Stec Aleksandra, Wiktor Patrycja i Żebrowska Weronika. Opiekun – mgr Marta Pypłacz.

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich

  • Srebrne medalistki:Ruśniok Agnieszka – bramkarz, kapitan, Białoń Patrycja, Cieślik Żaneta, Joniec Patrycja, Kubasiewicz Julia, Matwiejczyk Marta, Morawska Julia, Niziołek Klaudia, Nowicka Dominika i Tkacz Magdalena.
  • Srebrni medaliści: Gola Remigiusz – kapitan, Malinowski Sebastian – bramkarz, Brzeziński Andrzej, Domaszewski Marcin, Gębal Radosław, Juszczyk Alan, Nowak Paweł, Palka Tomasz, Sokoliński Damian, Sorek Jan, Woźniak Kacper i Wójcik Piotr.

 Opiekun i trener obu drużyn – mgr Wojciech Szelest.

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

  • Brązowi medaliści: Fila Denis – kapitan, Lampa Mateusz i Pająk Adrian – bramkarze, Hachuła Grzegorz, Haśnik Marcin, Jabcoń Dawid, Jabrocki Dominik, Jaromin Dawid, Kapszyk Dawid, Kaszyca Piotr, Luboń Adrian, Magielski Sebastian, Paluch Bartłomiej, Stanik Kacper, Utzman Kamil i Wolf Michał.

 

Opiekun drużyny – mgr Adrian Duży.