bip

Piłka ręczna szkół gimnazjalnych rywalizacja na szczeblu wojewódzkim.I. RYWALIZACJA CHŁOPCÓW

Mysłowickie Gimnazjum nr 1 (wygrało rywalizację miejską) i na hali MOSIR-u Mysłowice przy ul. Bończyka, w dniu 01.04.br rozegrało zawody rejonowe z Gimnazjum nr 4 z Katowic.

 

Nasz zespół prowadzony przez Panią trener Marię Ryś zwyciężył - 30:20 i awansował do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 07.04.br w Chorzowie. Drużyna w półfinale zajęła 2 miejsce (niestety nie awansowała do finału wojewódzkiego), a tym samym uplasowała się w roku szkolnym 2013/2014 na miejscach 5-8 pośród szkół gimnazjalnych w województwie śląskim, co jest bardzo dobrym osiągnięciem sportowym.

 

Skład zespołu z Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach:

P.Andrzejczak,W. Bułka, K.Dereń, M.Gajdzik, M.Grabowski, M.Kondej, J.Kopeć, K.Makosz, A.Lubowiecki, D.Piwoński, W.Sarna i K.Ślęzak.

 

II. RYWALIZACJA DZIEWCZĄT

Gimnazjum nr 3 z Mysłowic podejmowało na sali MOSiR-u Mysłowice przy ul. Bończyka w dniu 07.04.br najlepsze gimnazjum z Katowic, było to Gimnazjum nr 4. Spotkanie było wyjątkowo zacięte i emocjonujące. Do ostatniej minuty był remis, ale niestety 3 sek. przed zakończeniem meczu zwycięską bramkę zdobyła drużyna z Katowic i to ona będzie reprezentować nasz rejon (Mysłowice-Katowice) na dalszym szczeblu rozgrywek wojewódzkich.

 

Trenerami naszego zespołu byli nauczyciele: M.Kulczyński i J.Wosk, a drużyna wystąpiła w następującym składzie:

J.Stolarczyk, A.Białecka, S.Holecka, W.Krupowicz, K.Grzega, K.Piotrowska, A.Sikora, A.Marciniec, K.Seweryn, M.Marciniec, A.Palucha, W.Spólnik, M.Głowacz, W.Janel, A.Podyma.