bip

Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej chłopców "Licealiada 2014"Na hali MOSiR-u Mysłowice w dniach 1-2.06.br trwały finałowe zawody Mistrzostw Polski w piłce ręcznej chłopców "Licealiada 2014". W pierwszym dniu zawodów (01.06.br) przeprowadzono mecze eliminacyjne. Uczestników podzielono na 2 grupy (po 3 zespoły) i grano systemem : każdy z każdym w grupie. Łącznie rozegrano 6 meczy i klasyfikacja przedstawiała sie następująco:

  

  Grupa I Grupa II
1 miejsce - I LO Mysłowice I LO Końskie
2 miejsce - ZSZ Przeworsk ZSP nr 1 Wągrowiec
3 miejsce - ZS Rudka ZSZ Zawadzkie

 

W drugim dniu turnieju (02.06.br) rozegrano mecze półfinałowe i finałowe. W półfinałach swoje mecze wygrały zespoły z Końskich i Wągrowca i to one spotkały się w meczu o 1 miejsce. Nasz zespół z I LO zagrał z powodzeniem o 3 miejsce w turnieju, pokonując zespół z ZSZ w Przeworsku. Drużyna nasza wykazała się ogromną walecznością (a był to 4 mecz w ciągu 2 dni) i bezapelacyjnie pokonała zespół z Przeworska, sprawiając tym samym dużo radości licznej rzeszy kibiców, którzy oglądali mecz w hali MOSiR-u.

 

Ostateczna klasyfikacja w turnieju przedstawiała się następująco:

1 miejsce - I LO w Końskich

2 miejsce - ZSP nr 1 w Wągrowcu

3 miejsce - I LO Mysłowice

4 miejsce - ZSZ Przeworsk

5 miejsce - ZSZ Zawadzkie

6 miejsce - ZS w Rudce

 

Podczas podsumowania turnieju puchary i nagrody wręczał uczestnikom Prezydent Miasta - Edward Lasok oraz Dyr. I LO - Ewa Świątkowska i Dyr. MOSiR-u Mysłowice – Bartłomiej Gruchlik (współorganizatorzy turnieju). Tytuł najlepszego bramkarza turnieju finałowego Mistrzostw Polski otrzymał zawodnik z I LO w Mysłowicach - Dawid Wilk. Drugie wyróżnienie indywidualne otrzymał zawodnik - Michał Fabryczny, który uznany został najlepszym zawodnikiem (w przekroju całego turnieju) w naszym zespole.

 

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tak dużej imprezy - Dyrekcji I LO w Mysłowicach (współorganizatora zawodów), trenerom sekcji piłki ręcznej i rodzicom zawodników, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i przebiegu zawodów.

 

Skład naszego zespołu, który zdobył 3 miejsce w Finale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej „Licealiada 2014” to:

Piotr Balicki, Błażej Blaut, Dominik Dembicz, Michał Fabryczny, Krzysztog Gaida, Filip Gnyp, Jakub Gnyp, Wojciech Kołodziej, Jacek Korczyk, Mateusz Kosman, Artur Krzak, Jakub Mauer, Mateusz Mazur, Radosław Misiek, Maciej Myszor, Paweł Plewa, Mateusz Rzońca, Jacek Sikora, Piotr Szymański, Dawid Wilk.

 

Trenerzy zespołu: Krzysztof Strzelczyk i Maria Ryś.

 

Gratulujemy zespołowi.