bip

Szczypiorniak na plaży.W dniach 13 – 15 czerwca na plaży w Szczecinie Dąbiu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej, na których nie mogło zabraknąć reprezentantów Mysłowic. Od czterech lat zawodnicy MOSiR-u przywożą z tej imprezy cenne trofea w postaci okazałych pucharów i różnokolorowych medali. W dorobku Mysłowiczan są trzy tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski w tej odmianie piłki ręcznej (dwa rocznika 95, jeden – 98), dwa tytuły wicemistrzów (rocznik 95 i 97) oraz jeden brązowy medal (97).

 

W tym roku do Szczecina udały się cztery zespoły: trzy grające w kategorii junior młodszy (97 – dwa zespoły oraz 98), i jeden – młodzik (99). Najwięcej zespołów zgłoszonych zostało do kategorii juniora młodszego, tam też toczyła się najbardziej zacięta rywalizacja w dwóch grupach sześciozespołowych. Najlepiej ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi (silny wiatr, ulewa, słońce) oraz przeciwnikami poradził sobie zespół MOSiR I, który zakończył swoje zmagania w grupie bez straty seta i awansował do finału. Przeciwnikiem naszych zawodników był zespół Beach Handball Team z Płocka, który pokonał naszych chłopaków, zdobywając tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w piłce ręcznej plażowej. Nasi zawodnicy w składzie: Jacek Korczyk, Jakub Mauer, Dominik Dembicz, Maciej Myszor, Piotr Szymański i Filip Gnyp prowadzeni przez trenerke Marię Ryś, po raz drugi zajęli II m-ce i tytuł Vice Mistrzów Polski. MOSiR II zajął miejsce 10, a zespół rocznika 98, występujący jako GOPR G1 Mysłowice, 11-te. Pechowo rozpoczęli swoje gry, ponieważ w drugim meczu kontuzji prawej dłoni nabawił się Paweł Andrzejczak, a Wiktorowi Bułce odnowiła się kontuzja stopy i obydwaj zaopatrzeni zostali w opatrunki gipsowe. Najmłodszy zespół, grający w kategorii młodzik w swoim debiucie na piasku zajął V miejsce.

 

Beachhandball cieszy się coraz większym powodzeniem na całym świecie. Boisko do gry jest mniejsze (27x12m), gra 3 zawodników w polu i bramkarz, w rezerwie pozostaje czterech zawodników. Zdobyte bramki mogą mieć wartość 1 lub 2 punktów w zależności od wykonanego rzutu, a gra toczy się do dwóch wygranych setów, w przypadku remisu następuje dogrywka w postaci shot out-ów… To tylko kilka ciekawostek dotyczących plażowej piłki ręcznej.

 

 

Trener

Anna Włosińska