bip

2 miejsce szczypiornistek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w półfinałach wojewódzkich.W historii rozgrywek mysłowickich szkół podstawowych, dziewczęce reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 6 z Brzęczkowic, złote medale i tytuły mistrzowskie na szczeblu miasta zdobywały czterokrotnie: w latach szkolnych 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012 i o obecnym – 2014/2015. Szczypiornistki tej placówki miesiąc temu w zawodach rejonowych z mistrzowską szkołą z Katowic (a była to reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 51 z Katowic-Giszowca), po dramatycznym i emocjonującym spotkaniu okazały się lepsze od rywalek, pokonując je stosunku 14 : 11, zapewniając sobie tym samym awans do półfinałów wojewódzkich.

 

Jeden z czterech półfinałów Wojewódzkich Letnich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015 szkół podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt odbył się właśnie w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 (dawna SP 6) w Mysłowicach – Brzęczkowicach. Wzięły w nim udział najlepsze zespoły czterech rejonów Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego: Rejonu III (mistrz powiatów: Chorzów/Siemianowice/Świętochłowice) – Szkoła Podstawowa nr 21, Rejonu VIII (mistrzowska szkoła powiatów: pszczyńskiego i cieszyńskiego) – Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie, Rejonu XIII – (mistrz powiatów: tyskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego) oraz mistrzowski zespół Rejonu VII (Katowice/Mysłowice) – dziewczęta Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mysłowicach.

 

Przed zawodami półfinałowymi kapitanki tych czterech zespołów rozlosowały dwie rywalizujące pary oraz kolejność dwóch pierwszych spotkań. Mysłowiczankom los wskazał za przeciwniczki dziewczęta z dalekiego Pogwizdowa (miejscowość leżąca blisko czeskiej granicy). Podopieczne Moniki Kuchni nie miały większych problemów z tymi rywalkami, gdyż mimo ostrożnej i zachowawczej gry, ostatecznie pewnie pokonały piłkarki ręczne spod Cieszyna 9 : 3 i ze spokojem mogły czekać i obserwować następne dwa spotkania. W drugim meczu los skojarzył dwie faworyzowane drużyny: reprezentacje SP nr 35 z Tychów oraz SP nr 21 z Chorzowa. Obydwa zespoły doskonale znają się z rozgrywek ligowych, dlatego spotkanie było niezwykle zacięte i wyrównane. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 18 : 15 na korzyść tyszanek. Trzecie spotkanie zespołów przegranych o miejsca 3 – 4 w tym półfinale przebiegło bez historii. Szczypiornistki z Chorzowa wysoko – bo 13 : 2 pokonały rywali z Pogwizdowa. W czwartym i ostatnim spotkaniu półfinałów tyszanki również pewnie zwyciężyły gospodynie – 23 : 6 i zapewniły sobie udział w finale wojewódzkim. Zajęcie drugiego miejsca w półfinale przez szczypiornistki z Brzęczkowic oznacza, że Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w piłce ręcznej dziewcząt we współzawodnictwie Śl. SZS, zostanie sklasyfikowany na miejscach 5 – 8 w województwie śląskim.

 

Oto skład reprezentacji ZS-P nr 1: Julia Glezner (kapitan), Zofia Szakowska (bramkarka), Dorota Banasiak, Aleksandra Harmansa, Kinga Koźlik, Natalia Kurp, Paulina Mazur, Zuzanna Michalska, Adrianna Pypłacz, Aleksandra Siejok i Wiktoria Worowska. Zespół od jesieni ubiegłego roku przygotowywała i prowadziła mgr Monika Kuchnia.