bip

Mistrzostwa Śląska w pływaniu zawodników 14, 15 16-18 lat i open.W dniach 17-18 06 2014r. pływacy mysłowiccy zrzeszeni w Klubie Olimpijczyka MOSiR Mysłowice wystartowali  w Mistrzostwach Śląska w pływaniu zawodników 14, 15 , 16-18 letnich oraz open. Gospodarzem zawodów był przyjazny basen 50 metrowy w Gliwicach.

 

Pływać na takim basenie jest  sztuka ponieważ trochę inaczej trzeba rozłożyć siły niż na 25 –ce.Jeżeli zawodnik nie opływał się wcześniej na takim basenie to bardzo ciężko jest poprawić rekordy życiowe w porównaniu z krótszym basenem. Mimo to nasi zawodnicy zwłaszcza uczniowie rocznika 2000 prawie w 100% dokonali takiego wyczynu. Ciszek Krystian i Kałużny Weronika   zasługują na wielką pochwałę za swoje całoroczne postępy. Wprawdzie nie uzyskali medalowej pozycji j ale znaleźli się tuż za, z bardzo przyzwoitymi czasami i wielką progresją wyników. Pani trener Leokadia Poradzisz jest z nich bardzo zadowolona ponieważ ich notowania w porównaniu z poprzednimi zawodami poprawiły się bardzo wysoko. Z rokowaniem , że w przyszłym sezonie będą już wchodzić na „pudło” Pozostali zawodnicy tacy jak Olejnik Marcin i Sikora Tomasz  walczyli tak jak organizm pozwolił i utrzymali się w swoich rekordach życiowych.

 

W tych zawodach podium było przyjazne 2 zawodnikom Annie Zawadzkiej i Arkadiuszowi Grządziel. Arek zdobył 3 miejsce na najdłuższym dystansie 1500m stylem dowolnym, tuż przed swoim kolegą klubowym Tomkiem Sikorą. Najlepsze zostawiam na końcu. Na ogromną pochwałę i podziw zasługuje Anna Zawadzka, która zdobyła na tych mistrzostwach 2 medale:  srebrny na dystansie 50 dowolny oraz brązowy  na dystansie 200 dow.  W pozostałych startach znalazła się tuż za pozycją medalową. Jest ona absolwentką SP Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach, obecnie uczy się w Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach. Godzi naukę z treningami. W ostatnim czasie sama bez trenera przygotowywała się do tych ważnych zawodów. Niestety musiała zrezygnować w starcie w Mistrzostwach Polski ze względu na brak finansów i braku zaplecza treningowego do przygotowań.

 

Jest to czysty talent , który zrodził się w naszym mieście. Pielęgnujmy go i dajmy szansę rozwoju.

 

 

 

Trener Leokadia Poradzisz