bip

OD PŁYWAKA DO RATOWNIKA.Tradycje ratownictwa wodnego w naszym mieście mają już wieloletnią tradycję. Jednak od zeszłego roku dzięki zaangażowaniu nowego kierownika Eugeniusza Rzymskiego podejmujemy próbę stworzenia drużyny WOPR z prawdziwego zdarzenia. Mało kiedy zdajemy sobie sprawę jak ważna i odpowiedzialna jest służba tych młodych ludzi, którzy w jaskrawych koszulkach i gwizdkiem na szyi czuwają nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnego, letniego relaksu. Potencjał na wymienitych, profesjonalnych ratowników mamy ogromny o czym świadczą wyniki na największych zawodach rangi krajowej.

Skierniewice - podczas IV Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Reprezentacja Śląskiego WOPR została DRUŻYNOWYM MISTRZEM POLSKI, zawodniczki i zawodnicy wygrali w klasyfikacji Generalnej oraz Drużynowej Kobiet i Mężczyzn. Łącznie zdobyli 11 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych krążków. Indywidualnie w kategorii OPEN vice Mistrzem Polski został Arkadiusz Kula. Podczas tej imprezy padło wiele rekordów kraju, rekordów życiowych, a zawodnicy dostarczyli ogromną ilość sportowych emocji. Ich współautorami, zdobywcami wielu medali byli: absolwenci Zespołu Szkół Sportowych: Paulina Szula, Ewa Piasecka, Marta Piasecka, Arkadiusz Kula. Ze szczegółowymi wynikami można się zapoznać pod adresem: http://live.omegatiming.eu/grabiec/2012/12_09_skierniewice/wyniki.htm

Mamy nadzieję, że wzorem swoich starszych kolegów i koleżanek dołączą do tej grupy młodsi adepci, tym bardziej, że na pływalni przy ul.Świerczyny regularnie prowadzone są kursy, nawet dla dzieci. W ramach edukacji i promocji ratowania życia mysłowicka drużyna WOPR zaprasza wszystkie szkoły naszego miasta do udziału w poglądowych wykładach, a dobrych pływaków do udziału w specjalistycznych zajęciach.

Ireneusz Langer.