bip

XV Memoriał im. Stanisława Padlewskiego Młodziczek i Kadetek.Walkę na boisku w XV Memoriale im. Stanisława Padlewskiego rozpoczęły 15 września młodziczki, które zostały podzielone na dwie grupy:

  • Grupę A stanowiły: Silesia Volley MSK Mysłowice I (uczennice SP 4), MKS Dąbrowa Górnicza II, MKS Zorza Wodzisław Ślaski, Maraton Krzeszowice i TS Wisła Kraków I. 
  • Grupa B to: Silesia Volley MSK Mysłowice II, MKS Dąbrowa Górnicza I, MOSM Tychy i TS Wisła Kraków II.

Pierwszy dzień zespoły grały systemem „każdy z każdym”, w drugim dniu grupy mieszały się już i drużyny walczyły o konkretne miejsca w turnieju.

 

Końcowa klasyfikacja:

I m-ce MKS Dąbrowa Górnicza II

II m-ce MKS Dąbrowa Górnicza I

III m-ce MOSM Tychy

IV m-ce Zorza Wodzisław Śląski

V m-ce Silesia Volley MSK Mysłowice I

VI m-ce TS Wisła Kraków II

VII m-ce Maraton Krzeszowice

VIII m-ce TS Wisła Kraków I

IX m-ce Silesia Volley II

 

Oficjalnego zakończenia turnieju dokonał Prezydent Mysłowic Pan Edward Lasok wręczając wszystkim drużynom dyplomy, koszulki, a pierwszym trzem zespołom puchary. Zostały wyłonione również z każdej drużyny najlepsze zawodniczki, które z rąk Pana Prezydenta otrzymały nagrody. I tak:

 

MKS Dąbrowa Górnicza II – Marta Siedlak

MKS Dąbrowa Górnicza I – Julia Mikuliszyn

MOSM Tychy – Kinga Krokosz

MKS Zorza Wodzisław Śląski – Dominika Pieszchała

Silesia Volley MSK Mysłowice I – Martyna Sedłak

TS Wisła Kraków II – Magdalena Put

Maraton Krzeszowice – Natalia Dziura

TS Wisła Kraków I – Julia Downar Zapolska

Silesia Volley MSK Mysłowice II – Dominika Żyła

 

Najlepszą zawodniczką Memoriału spośród wszystkich drużyn, czyli MVP została Kinga Maziar z MKS Dąbrowy Górniczej II.

 

W sobotę, tuż po zakończeniu turnieju młodziczek do rozgrzewki przygotowywały się starsze koleżanki czyli kadetki, który swój Memoriał rozgrywały do niedzieli. Grupę A stanowiły: Silesia Volley MSK Mysłowice (uczennice SP 4), MOSM Tychy i ALPS Wadowice, natomiast grupę B: TS Wisła Kraków, MKS Dąbrowa Górnicza, MKS MOS Płomień Sosnowiec i UKS Setbol Oświęcim.

System gry był identyczny jak młodziczek, czyli w pierwszy dzień zespoły grały „każdy z każdym”, a w drugim dniu grupy mieszały się i drużyny walczyły o konkretne miejsca w turnieju.

 

Końcowa klasyfikacja:

I m-ce MKS Dąbrowa Górnicza

II m-ce UKS Setbol Oświęcim

III m-ce MOSM Tychy

IV m-ce Silesia Volley MSK Mysłowice

V m-ce TS Wisła Kraków

VI m-ce MKS MOS Płomień Sosnowiec

VII m-ce ALPS Wadowice

 

Zakończenia XV Memoriału dokonała Pani Anna Padlewska, żona Pana Stanisława Padlewskiego od której zawodniczki otrzymały dyplomy, koszulki i puchary a także pamiątkowe nagrody dla najlepszych dziewcząt z każdej drużyny, jak również MVP turnieju.

 

MKS Dąbrowa Górnicza – Karolina Legień

UKS Setbol Oświęcim – Wiktoria Maksajda

MOSM Tychy – Natalia Kubas

Silesia Volley MSK Mysłowice – Martyna Urbańczyk

TS Wisła Kraków – Natalia Trzepałka

MKS MOS Płomień Sosnowiec – Ewelina Giec

ALPS Wadowice – Natalia Adamczyk

 

MVP Memoriału Kadetek została Klaudia Szwaja z MKS Dąbrowy Górniczej.

 

W tym miejscu Klub Silesia Volley MSK Mysłowice chciał podziękować wszystkim zawodniczkom za udział i sportową walkę przez cały weekend, rodzicom za doping i wspieranie swoich dzieci w tym co lubią robić czyli siatkówce ale przede wszystkim trenerom, którzy co roku chętnie biorą udział w Memoriale, jak również tym, którzy pojawili się pierwszy raz i wezmą (mamy nadzieję) udział za rok! Dziękujemy!!!

 

Tuż po oficjalnym zakończeniu XV Memoriału im. Stanisława Padlewskiego Młodziczek i Kadetek swoje „5 minut” na parkiecie mieli „weterani siatkówki” czyli absolwentki i absolwenci Stanisława Padlewskiego, który w ten jubileuszowy XV Memoriał pojawili się na hali w Mysłowicach, następnie złożyli wieniec na grobie śp. Stasia w Katowicach, po czym wrócili na halę na zakończenie turnieju i ku czci naszego byłego trenera i dyrektora rozegrali 3 sety. Na ten jubileusz przyjechali również współpracownicy Pana Padlewskiego – Magdalena i Tomasz Lysy, Krzysztof Zubik i Bernard Noga, których było miło widzieć po tylu latach! Dziękujemy za pamięć i obecność!!!

 

 

 

materiały: Silecia Volley