bip

Siatkarki pierwszej drużyny Silesi Volley na 5. miejscu w I Lidze kobiet.

W minioną sobotę – 16 marca 2013 r., w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR przy ul. Bończyka, odbyło się trzecie spotkanie w ramach I rundy rozgrywek play-off I Ligi kobiet (o miejsca 1 – 8). Pomimo dwóch porażek Silesii Volley, które miały miejsce w poprzednim weekendzie w Ostrowcu Świętokrzyskim, kibice mysłowicko-chorzowskiej drużyny mieli nadzieję, iż ten sobotni mecz nie będzie ostatnim dla gospodyń (w play-offach gra się do trzech wygranych spotkań przez jedną z drużyn). W przypadku, gdyby nasza drużyna wygrała w sobotę, czwarte spotkanie wyznaczone było na niedzielę, a gdyby siatkarki Silesii Volley również i tę potyczkę rozstrzygnęły na swoją korzyść – wtedy o tym, kto grał będzie w kolejnej rundzie play-off (o miejsca 1 - 4), decydowałby piąty mecz – i tak jak pierwsze dwa spotkania - ponownie rozegrany byłby w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jednakże drużyna Silesi Volley nie wykorzystała tej szansy. Co prawda po przegranych dwóch pierwszych setach silesianki poderwały się jeszcze do walki i zwyciężyły w trzeciej partii, lecz w tym dniu nie pokusiły się już o wygranie kolejnych dwóch setów, które jedynie w tym wypadku dawałyby możliwość gry w czwartym meczu i nadzieję na odwrócenie losów tego etapu rozgrywek. Będące w dużo lepszym położeniu po wygraniu meczy u siebie – i w dyspozycji o wiele wyższej od gospodyń, akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego już na początku czwartego seta odskoczyły na 7-8 punktów i tą przewagę bezpiecznie dowiozły do końca tej – jak się ostatecznie okazało – ostatniej partii spotkania. Trener Sebastian Michalak w połowie tej partii dokonał podwójnej zmiany (za Sylwię Andrysiak i Barbarę Susek weszły: Karolina Bojdak i Patrycja Ząbek), co nawet pozwoliło na odrobienie czterech punktów, lecz kolejne przestoje w grze, proste błędy i brak skuteczności w ataku, znów przyczyniły się do strat kolejnych punktów i w konsekwencji do porażki w tym ostatnim secie. Należy na zakończenie podkreślić, iż obydwa zespoły przystąpiły do tego meczu poważnie osłabione, gdyż ze składów obu drużyn brakowało 2-3 zawodniczek leczących kontuzje.

Trzeci mecz I rundy play-off I Ligi siatkówki kobiet (o miejsca 1 – 8):
Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 1 : 3 (23 : 25, 17 : 25, 25 : 20 i 17 : 25)

Stan rywalizacji – 3 : 0 dla AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i awans tej drużyny do II rundy rozgrywek play-off o miejsca 1 – 4 (pierwszym rywalem akademiczek będzie drużyna Jedynki Aleksandrów Łódzki).

Ostatecznie zespół Silesii Volley – podobnie jak rok temu - pozostanie na 5. miejscu w końcowej klasyfikacji rozgrywek I Ligi sezonu 2012/2013. Bilans osiągnięć mysłowicko-chorzowskiej drużyny w obecnym sezonie jest jednakże o dwa zwycięstwa i o 3 pkt. lepszy, gdyż po 22 kolejkach rundy zasadniczej wynosi: 13 zwycięstw – 9 porażek i 39 punktów na koncie (w sezonie 2011/2012 ten bilans był zrównoważony: 11 zwycięstw i 11 porażek oraz 36 punktów zdobytych).