bip

Silesia Volley z Pucharem Starosty Pszczyńskiego.Już po raz kolejny pszczyński PLKS był organizatorem turnieju noworocznego o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody odbyły się na halach sportowych w Goczałkowicach i Pszczynie.

W tegorocznym turnieju wzięło udział pięć zespołów, dwóch przedstawicieli czeskiej ekstraklasy: Mittal Ostrava, TJ Sokol Frydek Mistek i trzy nasze teamy PLKS Pszczyna, Reprezentacja Polski Kadetek oraz pierwszoligowa Silesia Volley.

Pierwszego dnia nasze siatkarki stoczyły dwa pojedynki z zespołami z Czech. Zarówno Mittal Ostrava jak i Sokol Frydek Mistek są reprezentantami czeskiej ekstraklasy. Nasz zespół w obu spotkaniach wyraźnie przeważał i wygrał oba mecze 3:1. Dzień później zmagania przeniosły się na halę POSiR w Pszczynie. Pierwsze spotkanie nasz zespół rozegrał z PLKS Pszczyna. Podopieczne Jarosława Bodysa osłabione brakiem Kosiarskiej i Szafraniec przegrały ten pojedynek 1:3. Trzy wygrane przybliżały nasz zespół do kolejnego triumfu w całym turnieju. W ostatnim meczu dwudniowych zmagań podopieczne Michalaka zagrały z Reprezentacją Polski Kadetek przygotowującą się do eliminacji do ME. Podopieczne Andrzeja Pecia dały niezłą szkołę naszym siatkarkom wygrywając 3:1. Jednak wygrane we wcześniejszych spotkaniach pozwoliły naszej Silesi Volley wygrać i zdobyć po raz kolejny Puchar Starosty Pszczyńskiego.

Jednak czasu na świętowanie zwycięstwa nasze siatkarki nie będą miały zbyt wiele. Już w najbliższą sobotę 8.01.2010 w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Bończyka 32 z w Mysłowicach kibice będą świadkami arcyważnego meczu z głównym pretendentem do awansu KS Piecobiogaz Murowana Goślina. Początek spotkania o godzinie 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Sławomir Pawlak