bip

Justyna Ordak z Pomorza przenosi się na Śląsk.Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów wzbogaciła się o nową zawodniczkę. Po Nowym Roku w barwach zespołu prowadzonego przez Sebastiana Michalaka zadebiutuje była już rozgrywająca beniaminka PlusLigi Kobiet, Justyna Ordak.

Działacze Silesii już przed tygodniem wspominali, że zbrojeń w tym sezonie jeszcze nie skończyli. Nie chcieli zdradzać szczegółów, ale jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, nowym nabytkiem zespołu z Górnego Śląska jest Justyna Ordak, rozgrywająca, która latem ze Stali Mielec przyszła do beniaminka z Rumi. Siatkarka w ekstraklasie nie zagrała, a w ostatnich dniach doszła do porozumienia z pierwszoligowcem. - Bardzo cieszymy się, że Justyna będzie u nas grała - mówią w zespole Silesii. - To niezwykle doświadczona zawodniczka, mająca za sobą występy w ekstraklasie - dodają.

Justyna Ordak pochodzi z Pomorza. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała z gdańskiej Gedanii, skąd przeniosła się do AZS-u AWF Poznań. Po dwóch sezonach spędzonych w stolicy Wielkopolski, zdecydowała się na grę w Stali Mielec, której barwy reprezentowała do maja. Po krótkim epizodzie w Rumi, zdecydowała się zasilić trzecią obecnie drużynę I ligi kobiet. Ordak w Silesii będzie trzecią rozgrywającą obok Katarzyny Wawrzyniak i Katarzyny Furtak.

Po raz pierwszy siatkarkę grającą w zespole z Górnego Śląska będzie można zobaczyć tuż po Nowym Roku. Silesia Volley w Pszczynie weźmie udział w turnieju międzynarodowym i to zapewne tam Sebastian Michalak będzie chciał sprawdzić formę nowej rozgrywającej przed arcyważnym meczem z Murowaną Gośliną.

źródło: siatka.org