bip

SP nr 1 oraz SP nr 3 drużynowymi tryumfatorami turnieju szkół podstawowych w siatkówce plażowej.18 par dziewcząt i 18 par chłopców, reprezentujących siedem mysłowickich szkół podstawowych, walczyło – podobnie jak wcześniej gimnazjaliści i licealiści – na piaszczystych kortach, znajdujących się w Obiektach Sportów Letnich MOSiR w Parku Słupna, w siatkówce plażowej. I podobnie jak w wypadku szkół wyższych szczebli nauczania, także i w „podstawówkach” była to ostatnia dyscyplina, wchodzącej w ramy współzawodnictwa sportowego kończącego się roku szkolnego 2014/2015. Turnieje dziewcząt, jak i chłopców, rozgrywane były tzw. systemem brazylijskim (do dwóch przegranych spotkań), z tym że w eliminacjach, ćwierćfinałach i półfinałach, w każdym spotkaniu rozgrywany był jeden set (do 21 pkt.), natomiast mecze finałowe – zarówno o miejsce 1 - 2, jak i 3 - 4 – do dwóch wygranych setów. Oto duety, które zajęły te cztery najwyższe miejsca:

 

a/ d z i e w c z ę t a

1 miejsce – Paris Julia/Wojtaś Małgorzata - ZS-P nr 2 (SP nr 12)

2 miejsce – Doniec Julia/Mych Beata - SP nr 1

3 miejsce – Śmiałek Dominika/Szczepanek Natalia - SP nr 9

4 miejsce – Hajduk Aleksandra/Kozi0ł Zuzanna - Zespół Szkół Sportowych

 

b/ c h ł o p c y

1 miejsce – Stachoń Łukasz/Stachoń Maciej - SP nr 9

2 miejsce – Wojtaś Michał/Żołna Kacper - ZS-P nr 2 (SP nr 12)

3 miejsce – Hein Kamil/Olejnik Rafał - SP nr 3

4 miejsce – Sidor Dominik/Skrzeczyna Jakub - SP nr 3

 

Do klasyfikacji zespołowej szkół liczone były osiągnięcia duetów każdej placówki (maksymalna ilość par reprezentujących każdą szkołę , to trzy duety dziewcząt i trzy duety chłopców). Za zajęcie 1 miejsca przez parę, szkoła otrzymywała 20 pkt., za 2 miejsce – 17 pkt., za 3 miejsce – 15 pkt. itd. aż do 2 pkt. za miejsca 17-18. Suma tych punktów wyznaczyła miejsca w końcowej klasyfikacji zespołowej tak dziewcząt, jak i chłopców, każdej z siedmiu rywalizujących szkół, która przedstawia się następująco:

 

a/ w kat. d z i e w c z ą t b/ w kat. c h ł ó p c ó w
1 miejsce - SP nr 1 - 31 pkt. - SP nr 3 - 36 pkt.
2 miejsce - SP nr 3 - 22 pkt. - SP nr 9 - 22 pkt.
3 miejsce - SP nr 9 - 21 pkt. - SP ZSS - 20 pkt.
4 miejsce - SP ZSS - 21 pkt. - SP nr 1 - 18 pkt.
5 miejsce - SP nr 12 - 20 pkt. - SP nr 14 - 18 pkt.
6 miejsce - SP nr 14 - 14 pkt. - SP nr 12 - 17 pkt.
7 miejsce - SP nr 7 - 12 pkt. - SP nr 7 - 14 pkt.

 

Po okresie wakacyjnym, za trzy miesiące (w trzeciej dekadzie września), pierwszymi dyscyplinami w następnym roku szkolnym, w których współzawodniczyć będą nasze mysłowickie placówki, będą jak zwykle sztafetowe biegi przełajowe oraz – dla szkół ponadgimnazjalnych - indywidualne i drużynowe zawody lekkoatletyczne.