bip

Srebrne medale reprezentantek I LO w finałach wojewódzkich w siatkówce plażowej.W ramach sportowej rywalizacji mysłowickich szkół, pod koniec maja odbyły się miejskie turnieje par naszych mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych. W końcowej klasyfikacji dziewcząt, duety reprezentujące I Liceum Ogólnokształcące ZSO im. Tadeusza Kościuszki, zajmując odpowiednio 1, 3 i 7 miejsce, zwyciężyły w generalnej klasyfikacji drużynowej szkół. 10 czerwca ta najlepsza, „złota” para dziewczęca I LO – Matylda Walas wspólnie z Weroniką Zawadzką, na boiskach do siatkówki plażowej w Katowicach – Szopienicach, w zawodach rejonowych uporały się z dwoma najlepszymi duetami katowickich liceów. Tym samym wywalczyły awans i uzyskały prawo występu w finałowym turnieju siatkówki plażowej dziewcząt, tj. w Wojewódzkiej Letniej Licealiadzie 2015, która w ramach całorocznego współzawodnictwa sportowego śląskich placówek edukacyjnych, prowadzona jest przez Śląski Szkolny Związek Sportowy.

 

Finałowy turniej odbył się 18 czerwca br. w „Parku Zielona” w Dąbrowie Górniczej, a do rywalizacji przystąpiły wyłącznie zwycięskie duety szkół ponadgimnazjalnych - mistrzowie szesnastu rejonów Śląska. Para reprezentująca I LO i nasze miasto spisała się doskonale, po kolei pokonując rywalki pięła się w turniejowej drabince coraz wyżej. Pokonując rywalki również w ćwierćfinale, a następnie w półfinale, awansowała do ostatniego, decydującego meczu turnieju. Dopiero tutaj uległa najlepszej parze reprezentującej liceum częstochowskie, ale wspólne zdobycie przez Matyldę i Weronikę medali srebrnych, tj. wicemistrzostwa województwa szkół licealnych i kolejnego pucharu dla I LO, jest ich dużym sukcesem osobistym, jak i splendorem dla tej szkoły.

 

Matyldzie Walas i Weronice Zawadzkiej, jak również i ich opiekunowi – Krzysztofowi Strzelczykowi, tego ostatniego w roku szkolnym 2014/2015 sukcesu - serdecznie gratulujemy.