bip

Mistrzostwa Mysłowic w siatkówce plażowej – turnieje kwalifikacyjne.W Mysłowicach nadal trwają imprezy organizowane przez MOSiR w ramach akcji „Lato w mieście 2015”. W sobotę – 25 lipca na kąpielisku Słupna chętni mogli skorzystać z kolejnych, bezpłatnych lekcji nauki pływania, a harcerze 4 środowiskowej drużyny harcerskiej „Agricola” mysłowickiego hufca ZHP (która to drużyna swoją siedzibę ma w SP nr 1), pod wodzą swojej koordynatorki Natalii Śledziony, prowadziły gry i zabawy oraz animacje dla dzieci. Natomiast na obiektach sportów letnich MOSiR, odbył się trzeci turniej kwalifikacyjny do otwartych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej.

 

W tym przedostatnim turnieju kwalifikacyjnym udział wzięło 14 duetów rywalizujących w grupie mężczyzn oraz trzy pary żeńskie. We wszystkich meczach rozgrywano dwa sety (każdy do 15 pkt.), a w przypadku konieczności przeprowadzenia trzeciego seta, był on rozgrywany do 11 pkt. W grupie żeńskiej pary grały systemem „każdy z każdym”, natomiast w grupie mężczyzn duety grały tzw. systemem brazylijskim (zespół, który przegrał dwa spotkania, odpadał z turnieju). Odbyło się zatem łącznie aż dwadzieścia sześć spotkań, a najlepsze zespoły, które dotarły do finałowego etapu turnieju, musiały rozegrać aż 5 – 6 potyczek. Najlepszym duetem w tym trzecim turnieju okazali się: Rafał Borkowski (Mikołów) grający w parze z Adamem Potempą (Czerwionka Leszczyny), którzy zwyciężyli pięć spotkań po kolei. W finale w trzech setach (13 : 15, !5 : 10 i 11 : 7) pokonali sosnowiczan – Paweł Podlewski/ Joachim Włodarski. W spotkaniu o trzecie miejsce mysłowicki duet – Artur Kosiór/Michał Włodarczyk również 2 : 1 w setach zwyciężyli parę Filip Nowakowski (Katowice)/ Paweł Pajewski (Jaworzno).

 

W kategorii kobiet klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. miejsce - Marta Baraniewicz (Mysłowice) / Magdalena Szeja (Siemianowice Śl.)
  2. miejsce - Słoma Aleksandra / Roik Klaudia (obie Mysłowice)
  3. miejsce – Klimas Dominika (Zabrze) / Piwowarczyk Paulina (Siewierz)

 

Za zwycięstwo siatkarki i siatkarze tryumfującej pary otrzymali indywidualnie do rankingu mistrzostw po 20 pkt., za zajęcie drugich miejsce – po 16 pkt., za trzecie – po 14 pkt. itd. - zgodnie z obowiązującym Regulaminem MM. Osiem najlepszych par, legitymujących się w sumie największymi ilościami zgromadzonych punktów, będzie miała prawo występu w turnieju finałowym i szansę wywalczenia trofeów sportowych i zdobycia nagród. Ten finałowy turniej odbędzie się 22 sierpnia, lecz dwa tygodnie wcześniej, czyli w drugą sobotę sierpnia, czwarta i ostatnia szansa na zdobycie kolejnych punktów. Na ten ostatni turniej kwalifikacyjny zapraszamy do Mysłowic na Słupna na boiska do siatkówki plażowej. Zapisy w dniu zawodów – 8.08.2015 r. w godz. 8:45 – 9:30. Rozpoczęcie zawodów – o godz. 10:00.