bip
Sport Szkolny

 

Ostatnie puchary w szkolnej rywalizacji dla SP 1 i ZSP nr 3.

Tuż przed Mistrzostwami Świata FIVB do lat 23 w siatkówce plażowej, (które to odbywały się w drugim tygodniu czerwca), na Obiektach Sportów Letnich MOSiR – Słupna, jak co roku przeprowadzone zostały miejskie mistrzostwa szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej, a rywalizacja w tej dyscyplinie zakończyła całoroczne sportowe zmagania tych szkół na szczeblu miasta. Przypomnę – puchary dla swoich placówek i złote medale indywidualnie, wywalczyły żeńskie i męskie duety reprezentujące Gimnazjum nr 1, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – dziewczęta ZSP nr 3 i chłopcy I LO.

 

Trzy dni po finałach MŚ FIVB U' 23, tj. 18 czerwca br., również po raz ostatni w kończącym się roku szkolnym 2013/2014, na „Słupnej” spotkały się zespoły najmłodszego szczebla nauczania, aby uczestniczyć w turnieju siatkówki plażowej. Mimo iż wstępnie do rywalizacji w tej dyscyplinie zgłosiło się osiem mysłowickich szkół podstawowych, w dniu zawodów na piaszczyste boiska przy ul. Stadionowej stawiły się reprezentacje tylko czterech miejskich placówek: SP1, SP 5, SP 7 i SP 9. Podobnie jak w przypadku gimnazjów i szkół licealnych, także rozgrywki najmłodszych siatkarek i siatkarzy plażowych toczyły się tzw. systemem brazylijskim, tj. do dwóch przegranych spotkań. Jednakże ze względu na fakt, iż czołowe pary – aby awansować do półfinałów – musiały rozegrać 3 - 4 mecze (a następnie jeszcze dwa spotkania decydujące o medalach), stąd - mimo iż w każde spotkanie rozgrywane było do dwóch wygranych setów, to każdy set był skrócony i trwał do momentu zdobycia przez jedną z par 15 punktów (a przy różnicy mniejszej niż dwa punkty – do momentu uzyskania tej przewagi dwóch punktów). Jeżeli pierwszy set wygrała jedna para, a drugi set – ich rywale, to decydujący o zwycięstwie trzeci set – tzw. tie break, był również krótszy, bo toczony do 11 punktów (a było ich w półfinałach i finałach także kilkanaście).

 

Do wyłonienia zwycięzców, w grupie dziewcząt (rywalizowało 10 par), trzeba było rozegrać łącznie 18 spotkań, natomiast w zmaganiach chłopców - 14 meczy (tu walczyło łącznie osiem, a więc o dwie pary mniej, niż w turnieju siatkarek). Oto pełne klasyfikacje i rozstrzygnięcia w rywalizacji uczennic i uczniów mysłowickich podstawówek w siatkówce plażowej:

 

a/ d z i e w c z ę t a

 • 1 miejsce - Hasa Wiktoria/Kotowicz Katarzyna - SP nr 9

 • 2 miejsce - Kozłowska Paulina/Plichta Kinga – SP nr 1

 • 3 miejsce - Gabryś Natalia/Mucha Dominika – SP nr 1

 

b/ c h ł o p c y (wszystkie czołowe miejsca zdobyli siatkarze - reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1)

 • 1 miejsce – Ignaszak Jakub/Wielkopolan Jakub (w roku ubiegłym ten sam duet – jeszcze jako piątoklasiści – też zdobył medale, lecz srebrne)

 • 2 miejsce – Rossa Patryk/Witański Grzegorz

 • 3 miejsce – Banaś Łukasz/Brożek Patryk

 

Puchary, przeznaczone za zwycięstwa w drużynowych klasyfikacjach dziewcząt i chłopców, wręczone zostały reprezentantkom i reprezentantom SzkołyPodstawowej nr 1 im. Heleny i Ignacego Fików z Wielkiej Skotnicy. Jak wynika z powyższych klasyfikacji, dwie pary dziewcząt i wszystkie – tj. trzy pary chłopców, czyli podopieczni Barbary Palki, Celiny Stolarczyk i Marcina Szurmika, w tegorocznych rozgrywkach zajmując czołowe miejsca, bezapelacyjnie wywalczyły 1. miejsca zespołowo dla swojej szkoły. Klasyfikacje drużynowe na trzech czołowych miejscach przedstawiają się następująco:

 

a/ w kategorii dziewcząt:

 • 1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1

 • 2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9

 • 3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5

 

b/ w kat. chłopców:

 • 1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1

 • 2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5

 • 3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7

 

W tym samym dniu, w którym toczyły boje siatkarki i siatkarze szkół podstawowych, czyli w środę - 18 czerwca br., lecz nie na piasku na Słupnej, a w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej, Śląski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził finały Wojewódzkiej Letniej Licealiady Młodzieży Szkolnej 2013/2014 również w siatkówce plażowej. Po wygraniu naszej miejskiej rywalizacji, a następnie również po pokonaniu mistrzowskich duetów katowickich i zajęciu 1. miejsca w zawodach rejonowych – awans do tych finałów wywalczyły siatkarki – tegoroczne maturzystki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – Angelika Szostok i Majka Szczepańska. Występ podopiecznych trenerki Anety Sikory zakończył się sukcesem, gdyż Angelika i Majka zwyciężały po kolei duety, które wyznaczała im drabinka systemu brazylijskiego i dopiero w półfinale pokonały je zdobywczynie złotych medali. Ale za to w spotkaniu o brązowe krążki, mysłowiczanki były ponownie górą i tym samym zdobyły też okazały puchar za wywalczenie 3. miejsca w finałach wojewódzkich.


Finał Minisiatkówki Chłopców Szkół Podstawowych.

3sSTxzS087M 

Zakończył się turniej Mini Siatkówki Chłopców Szkół Podstawowych.

 

Najlepsze cztery drużyny w mieście rozegrały turniej finałowy, który odbył się w sali MOSiR Mysłowice przy ul. Powstańców 23. Uczestniczyły w nim: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 13, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1, Zespół Szkół Sportowych. Mecze odbywały się systemem „pucharowy”.

 

W pierwszy meczu półfinałowym (SP 1 – ZSS) drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 gładko zwyciężyła w dwóch setach do 3 oraz do 10.

 

Drugi mecz półfinałowy (SP 13 – ZSPnr 1)okazał się bardzo zaciętym spotkaniem, które trwało 3 sety. Pierwszy set wygrała Szkoła Podstawowa nr 13, która wydawała się być faworytem w tym spotkaniu, jednak drugi set należał w do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1. O losach spotkania zadecydował tie-break, w którym to w ostatnim momencie szalę na swoją korzyść przechylili chłopcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 wygrywając ostatecznie 14 – 16.

 

Mecz o 3cie miejsce (ZSS – SP 13) również okazał się walką na 3 sety. Jednak końcówka spotkania w trzecim secie należała zdecydowanie do Szkoły Podstawowej nr 13 wygrywając ostatecznie 15 - 7

 

Finał turnieju był spotkanie pomiędzy drużynami SP 1 oraz Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1. W spotkaniu faworyci nie dali szansy swoim przeciwnikom wygrywając w 2 setach do 14 i 12 i tym samym zdobywając po raz kolejny Mistrzostwo Mysłowic. Gratulujemy.

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP 1 – ZSS 2 : 0

SP 13 – ZSP nr 1 1 : 2

ZSS – SP 13 1 : 2

SP 1 – ZSP nr 1 2 : 0

 


Najmłodsze adeptki siatkówki stawiały swoje pierwsze kroki w rozgrywkach minisiatkówki. 

 -6ARbI_tiGs

Dzisiaj (06.02). w sali sportowej MOSiR-u Mysłowice przy ul. Powstańców podczas rozgrywek minisiatkówki spotkały się zawodniczki reprezentujące 4 najlepsze szkoły podstawowe w mieście.

 

Były to uczennice szkół : SP-1, SP-3, SP-9 i SP Zespołu Szkół Sportowych. Zespoły wyłonione w eliminacjach miejskich walczyły o tytuł Mistrza Mysłowic.

 

W dwóch pierwszych meczach wyłoniono zwycięzców, którzy potem grali o I miejsce, natomiast przegrani rywalizowali dalej o trzecie miejsce w turnieju.

 

Wyniki w poszczególnych meczach przedstawiały się następująco:

 1. SP -1 - SP- 3 2:0 dla SP-1

 2. SP- 9 - SP ZSS 2:0 dla SP-9

 3. SP- 3 - SP ZSS 2:0 dla SP ZSS

 4. SP- 1 - SP- 9 2:0 dla SP- 9

 

Końcowa klasyfikacja w Turnieju:

1 miejsce - SP - 9

2 miejsce - SP - 1

3 miejsce - SP ZSS

4 miejsce - SP – 3

 

W ostatnim meczu turnieju gdzie spotkały się zespoły SP-1 i SP-9 sportowa rywalizacja okazała się wyjątkowo zacięta. Zespoły walczyły „punkt za punkt” (obydwa sety były 25:22) a doping koleżanek mobilizował do wyjątkowo zaciętej walki.

 

Doceniając trud zawodniczek przygotowano wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych zespołach zostały wybrane:

SP – 1 Łużniak Marta i Kozłowska Paulina

SP – 3 Wójcik Urszula i Zakrzewska Natalia

SP- 9 Blondzik Magdalena i Wołowiec Natalia

SP ZSS Kluziak Julia i Grzesińska Zuzanna

 

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano: Katarzynę Kotowicz z SP – 0.

 


Gimnazjum nr 1 - po raz 8 Mistrzem Mysłowic w siatkówce chłopców.

 

W miniony wtorek (04.02.) w sali sportowej MOSiR-u Mysłowice przy ul. Powstańców spotkały się 4 najlepsze zespoły gimnazjalne w siatkówce chłopców. Były to reprezentacje szkół: G-1, G-2, G-3 i G-5. Zespoły grały po 2 mecze ( zwycięzcy meczy eliminacyjnych grali w finale o I miejsce, a przegrani z eliminacji grali o 3 miejsce).

 

Wyniki poszczególnych meczy przedstawiały się następująco:

1. G-1 - G-5 2: 1 dla G-1

2. G-2 - G-3 2: 0 dla G-3

3. G-2 - G-5 2: 0 dla G-5

4. G-1 - G-3 2: 0 dla G-1

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce - G-1

2 miejsce - G-3

3 miejsce - G-5

4 miejsce - G-2

 

Zespoły wykazały się dużą walecznością i toczyły zacięte boje o zwycięstwo w Turnieju.

 

W uznaniu sportowej rywalizacji oprócz nagród zespołowych, przyznano także wyróżnienia indywidualne:

1. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach:

G-1 - Kurzaj Łukasz i Waleczko Mario

G-3 - Kasprzyk Dawid i Hrzibek Piotr

G-5 - Kudera Łukasz i Mol Michał

G-2 - Włodarczyk Beniamin i Machura Mateusz

2. Za najlepszego zawodnika w całym turnieju uznano zawodnika z G-1 : Pawła Tatar.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy na boisku i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych, gdzie spotkają się z najlepszym zespołem z Katowic.

  


 

Zwycięstwo zawodniczek z Gimnazjum nr 1.

MOSiR Mysłowice jako organizator zawodów w ramach sportu szkolnego przeprowadził kolejne zawody, tym razem w kategorii szkół gimnazjalnych.

W finałach miejskich w siatkówce dziewcząt - uczestniczyły 4 najlepsze zespoły. Były to : Gimnazja: nr 1, nr 2, nr 3 i nr 5 w Mysłowicach.

Zespoły walczyły do 2 wygranych setów, a zwycięzcy dwóch meczy półfinałowych zagrali o I miejsce.

Wyniki w poszczególnych meczach przedstawiały się następująco:

1. G -1 - G -5 - 2 : 0 dla G - 1

2. G -2 - G -3 - 2 : 0 dla G - 3

3. G -2 - G -5 - 2 : 1 dla G - 2

4. G -1 - G -3 - 2 : 0 dla G – 1 mecz o I miejsce

Rywalizacja była bardzo zacięta i zespoły wykazały się dużym zaangażowaniem i sporymi umiejętnościami.

Końcowe wyniki finałów wyglądały następująco:

I miejsce - Gimnazjum nr 1

II miejsce - Gimnazjum nr 3

III miejsce - Gimnazjum nr 2

IV miejsce - Gimnazjum nr 5

Najlepszą zawodniczką Turnieju wybrano reprezentantkę G -1 : Weronika Grojec, która w przekroju całego turnieju okazała się zawodniczką najbardziej wszechstronną.

W tym miejscu chcemy także podziękować nauczycielom z tych szkół, którzy bardzo dobrze przygotowali zespoły do rywalizacji sportowej.

Zawody finałowe rozegrane zostały 16.01.br w sali MOSiR-u na Janowie.

Zwycięzca finału, czyli zespół z G - 1 będzie reprezentował nasze miasto w zawodach rejonowych.


 

Zwycięstwo Zespołu Szkoł Ponadgimnazjalnych nr 3.

W dniu 12.01.br w sali sportowej MOSiR-u Mysłowice przy ul.Jasińskiego 2, rozegrane zostały kolejne finały miejskie w ramach rozgrywek sportu szkolnego. Tym razem spotkały się zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce kobiet. W finale uczestniczyły zespoły z: I LO, II LO i ZSP nr 3 w Mysłowicach.

Wyniki w poszczególnych meczach przedstawiały się następująco:

1. I LO - II LO - 2: 0 dla I LO

2. ZSP nr 3 - I LO - 2: 0 dla ZSP nr 3

3. ZSP nr 3 - II LO - 2: 0 dla ZSP nr 3

 

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:

1 miejsce - ZSP nr 3

2 miejsce - I LO

3 miejsce - II LO

Zespoły otrzymały dyplomy i medale, a zwycięzca finału miejskiego – ZSP nr 3 także pamiątkowy puchar.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano reprezentującą drużynę ZSP nr 3 – Majkę Szczepańską.

Zespół, który wygrał finał miejski będzie reprezentował miasto w zawodach rejonowych, które rozegrane zostaną na koniec lutego br.


 

Minisiatkówka jest jedną z czterech gier zespołowych wchodzących w ramy całorocznego współzawodnictwa sportowego mysłowickich szkół podstawowych. Do rywalizacji w tej dyscyplinie zgłosiło się dziewięć miejskich szkół. Reprezentacje dziewcząt, jak i chłopców, najpierw walczyły w kwalifikacjach w trzech grupach (po trzy drużyny w każdej grupie). Zwycięzcy każdej grupy uzyskali awans do finałów miejskich. W kategorii dziewcząt awans ten wywalczyły siatkarki SP 1, SP 9 i SP 13, w  rywalizacji chłopców zespoły SP 3, SP 6 i SP 13....


W ramach szkolnego współzawodnictwa sportowego mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych, w sali sportowej MOSiR-u przy ul. P. Jasińskiego w Janowie, w dniach 17-18 stycznia 2007 r. rozegrano finałowe turnieje miejskie w piłce siatkowej. Tytułów najlepszych drużyn licealnych w naszym mieście broniły obie reprezentacje – żeńska i męska - I Liceum Ogólnokształcącego...


W dniu 22 marca 2006 r. w ramach współzawodnictwa sportowego odbyły się finały dziewcząt i chłopców szkół gimznazjalnych Mysłowic w piłce siatkowej.


Siedem - to jest wszystkie, miejskie szkoły gimnazjalne uczestniczyły w rozgrywkach piłki siatkowej w ramach rocznego współzawodnictwa sportowego mysłowickich szkół. W wyniku spotkań kwalifikacyjnych, awans do miejskich finałów wywalczyły...


W dniach 18 i 20 stycznia na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach przy ul. Pawła Jasińskiego, w ramach rocznego współzawodnictwa sportowego mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych, rozegrano finały miejskie dziewcząt i chłopców w siatkówce...


W dniu 20 stycznia 2006 r. w ramach współzawodnictwa sportowego odbyły się finały chłopców szkół ponadgimznazjalnych Mysłowic w piłce siatkowej.


W dniu 18 stycznia 2006 r. w ramach współzawodnictwa sportowego odbyły się finały dziewcząt szkół ponadgimznazjalnych Mysłowic w piłce siatkowej.


Siatkarze SP 1 w Finałach Wojewódzkich wywalczyli brązowe medale. W dniu 17.05.2005 roku w hali Częstochowianki odbył się Finał Wojewódzki w mini-siatkówce chłopców...


Awans siatkarzy SP 1 do Finałów Wojewódzkich. W bieżącym roku szkolnym do koszykarek, lekkoatletek i lekkoatletów I LO oraz pływaków, szachistów, tenisistek i tenisistów stołowych Zespołu Szkół Sportowych, którzy występowali w finałach Wojewódzkiej Licealiady i Gimnazjady (gdzie zanotowali znaczące sukcesy - łącznie z tytułami mistrzów województwa), dołączyli także młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 1...


Półfinały Szkół Podstawowych w minisiatkówce. Wyniki z dzisiejszych (11.05.2005r.) półfinałów szkół podstawowych w minisiatkówce - jest się czym pochwalić, bo nasza szkoła nr 1 awansowała do turnieju finałowego...