bip

Szczęśliwa Ostróda dla KTS Mysłowice.W dniach 12-15 maja w Ostródzie na mazurach odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów. W rozgrywkach drużynowych KTS jako jedyny klub  w Polsce reprezentowały aż 3 drużyny. Na 5 miejscu zawody ukończył KTSll w składzie Klaudia Franaszczuk, Julia Tomecka. Na 9 miejscu uplasowała się drużyna KTSl w składzie Zuzanna Grzesińska, Alicja Gasz. KTS lll w składzie Wiktoria Urbaniak,Aleksandra Wawrzykowska został sklasyfikowany na 25 miejscu.

 

13 maja podopieczne Patrycji i Macieja Wszołków przystąpili do rywalizacji w turnieju indywidualnym. Bardzo dobry występ zanotowała Zuzanna Grzesińska (5 miejsce), która po bardzo trudnych i emocjonujących meczach zwłaszcza w drugiej rundzie kiedy od stanu 0:3 na 4:3 odwróciła losy meczu z Julią Sobolską.Dobrze rozpoczęła turniej również Klaudia(17 miejsce), która wygrała z rozstawioną z nr 6 Zuzanną Błażejewicz niestety następne 2 gry przegrała i zajęła dalsze miejsce. Apetyty na dobry występ miały też Alicja Gasz (17 miejsce) i Julia Tomecka (25 miejsce), niestety wylosowały trudne przeciwniczki i nie sprawiły niespodzianki. Julia słabszy występ w turnieju singlowym powetowała sobie w grze mieszanej (3 miejsce)  razem z Krzysztofem Pawłowskim (UKTS Sokół Orzesze). Mimo niskiego rozstawienia (podobnie jak Zuzia 21) pokonywali kolejnych przeciwników i dopiero w półfinale ulegli późniejszym mistrzom Annie Węgrzyn i Samuelowi Kulczyckiemu.


Bardzo cieszy udany występ naszych dziewcząt.Jeśli ich kariera tak dalej będzie się rozwijać  to w przyszłości dostarczą nam jeszcze sporo powodów do radości.