bip

Turniej Kwalifikacyjny żaków i skrzatów w tenisie stołowym.W dniu 22.10.2016r. w Jastrzębiu Zdroju został rozegrany pierwszy w tym sezonie turniej kwalifikacyjny skrzatów i żaków. Są to kategorie wiekowe dla najmłodszych adeptów tenisa stołowego. W Kategoria żacy startują dzieci do lat 11 włącznie, a w skrzatach do lat 9 włącznie. Na starcie zameldowało się bardzo dużo, bo 84 w kat. żaków oraz 28 w kat. skrzatów zawodników i zawodniczek z całego województwa śląskiego. Tym bardzie cennym jest wspaniały wynik młodziutkich tenisistów stołowych Klubu Olimpijczyka z Mysłowic. Razem 11 osób ( 7 zawodników w kat. żaków oraz 4 w kat. skrzatów ) reprezentowało nasz klub na tych zawodach.

Super zagrał Maksymilian Gwizdon który wygrał zawody w kategorii żaków pokonując w finale 3:0 K. Rusin z Ligoty Łabędzkiej. Tym samym kwalifikując się do turnieju głównego Grand Prix Polski 5-7 listopad Lidzbark Warmiński. Ta wygrana jest dodatkowo wartościowym wynikiem ponieważ Maks przeszedł do tej kategorii wiekowej dopiero w tym roku i będzie żakiem jeszcze przez dwa lata.

Pierwsze miejsce w następnej kategorii wiekowej kat. skrzatów też zostało zdobyto przez zawodnika Klubu Olimpijczyka. Tym razem cały turniej wygrał Wiktor Ptak. W finale mysłowiczanin nie dal szans S. Kot z Sosnowca pokonując przeciwnika 3:0 w setach. Wiktor nie stracił w turnieju skrzatów żadnego seta!

Chcę zaznaczyć że i W. Ptak i M. Gwizdon byli ,na liście rankingowej śląskiego Związku, z nr. 1. Było to dodatkowym obciążeniem psychicznym dla nich, które chłopaki wytrzymali znakomicie. Wiadomo że każdy chciał pokonać faworyta i każdy dawał z siebie ponad 100% w meczu z Maksem i Wiktorem ale siła gry i odporność psychiczna tym razem były po stronie naszych zawodników.

Bardzo udane zawody i to pierwsze w swoim życiu, zaliczyła młodziutka 7 letnia Anastazja Malinowska. Zaczynając zawody z zerowym dorobkiem punktowym, Anastazja zdobyła 5 miejsce przegrywając tylko jedną grę i to z późniejszą zwyciężczynią zawodów Hadryś Matyldą z Częstochowy, starszą o rok od A. Malinowskiej.

Z pozostałych zawodników i zawodniczek mogę wyróżnić Julię Białoń, która w zawodach kat. żaczek grała po raz pierwszy i pokonała kilka zawodniczek zdobywając cenne punkty do rankingu na kolejne zawody.

 

 

 

materiały: Klub Olimpijczyka Mysłowice