bip

Ciężki weekend zawodniczek KTS Mysłowice.Ciężki weekend mają za sobą zawodniczki KTS Mysłowice. Podopieczne Patrycji Wszołek w piątek rozegrały mecz z liderem drugiej ligi śląsko-opolskiej JKTS Jastrzębie, a w sobotę i niedzielę wystąpiły w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych.
 
Po pokonaniu w poprzedniej kolejce dotychczasowego lidera MOKSiR Zawadzkie przyszło nam się zmierzyć z drużyną, która zmieniła drużynę z Zawadzkiego na tej pozycji czyli JKTS Jastrzębie. Dziewczyny do meczu przystąpiły wyjątkowo zmobilizowane albowiem remis lub porażka praktycznie przekreślały ich marzenia na awans do 1 ligi. To był ostatni mecz 1 rundy i ostatni, w którym znaczenie ma tzw. rozstawienie zawodniczek bo w rundzie rewanżowej o tym kto gra na jakim stole decyduje ranking po rundzie pierwszej. Nasza trenerka trafiła idealnie i KTS wypunktował lidera 9:1. Wynik końcowy sugeruje, że mecz był jednostronny ale dziewczyny o każdy punkt musiały walczyć w 4 lub 5 setowych pojedynkach często kończących się na przewagi! Pomógł im też pewnie gorący doping i żywiołowo reagująca publiczność wspierająca je w trakcie tego 2,5 godzinnego meczu! Punkty dla naszej drużyny wywalczyły:
 
  • Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka po 2.5,  
  • Alicja Gasz 1.5,
  • Wiktoria Urbaniak i Aleksandra Wawrzykowska po 1,
  • Zuzanna Grzesińska 0.5.

Obecnie nasza drużyna zajmuje 3 miejsce w tabeli ze stratą 2 punktów do lidera, którym ponownie została drużyna z Zawadzkiego i 1 punktu do wicelidera czyli do Jastrzębia.

 
 
W sobotę i niedzielę dziewczyny startowały w turniejach WTK w Łaziskach Górnych. Niestety żadna z naszych zawodniczek nie uzyskała bezpośredniej kwalifikacji do turnieju GPP. Można nawet mówić o lekkim rozczarowaniu wynikiem zwłaszcza w kategorii juniorek gdzie dziewczyny były rozstawione z numerami 2,3,4,5 a do najlepszej 4 awansowała tylko Zuzanna Grzesińska zajmując ostatecznie 4 miejsce. Będący na zawodach z dziewczynami trener Grzegorz Iwaniuk jako przyczynę słabszego występu wymienia rozluźnienie po niezwykle udanym meczu ligowym i liczy iż dziewczyny przebiją się w turniejach eliminacyjnych przed GPP.
Miejsca naszych dziewcząt:
 
WTK Młodziczek
9. Weronika Gasz
 
WTK Juniorek
4. Zuzanna Grzesińska
6. Julia Tomecka
7. Alicja Gasz
8. Klaudia Franaszczuk
9. Wiktoria Urbaniak
25-32. Zofia Stępień, Aleksandra Wawrzykowska
33-48. Weronika Gasz

 

 

 

materiały: KTS MYsłowice