bip

Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek w tenisie stołowym.

W miniony weekend w Sosnowcu rozegrane zostały drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek w tenisie stołowym. W sobotę 18.05.2013r. młodzi tenisiści stołowi rywalizowali w turnieju drużynowym. Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice reprezentowały dwie drużyny chłopaków i jedna dziewczyn. Pierwsza drużyna chłopaków była zaliczana do jednych z faworytów turnieju bo miała nr.2 w rankingu na Śląsku. Zgodnie z oczekiwaniami pierwsza drużyna zajęła miejsce na podium ale zamiast planowanej drugiej była trzecia lokata i brązowy medal. Zdobywając trzecie miejsce nasza drużyna w składzie S.Baran i P.Krzemień awansowała do półfinałów do Mistrzostw Polski. Druga drużyna chłopaków w składzie M. Zawadzki, G. Ptaszek i D. Piotrowicz uplasowała się na miejscu 9-12. Drużyna dziewczyn ( M. Kasperkiewicz, J. Gąsior) zajęła miejsce w przedziale 5-8 przegrywając mecz o strefę medalową 2:3 po zaciętej walce z drużyną "Cukrownika" Chybie.

W niedzielę 32 kadetów i kadetek na Śląsku rywalizowało w turnieju indywidualnym oraz deblowym o miano najlepszych na Śląsku. Tym razem Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice reprezentowało aż 5 chłopaków i dwie dziewczyny. Byliśmy najliczniejszą ekipą. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki z Mysłowic są uczniami Gimnazjum Sportowego z Mysłowic. A Byli to: S. Baran, P. Krzemień, M. Zawadzki, G. Ptaszek, D. Piotrowicz, M. Kasperkiewicz, J. Gąsior oraz zawodniczki KTSu K. Brudniok i M. Sala. Wątpię że kiedykolwiek jakaś szkoła miała na Mistrzostwach Śląska 9 swoich uczniów. Wyniki szczegółowe ze względów technicznych nie bardzo mogę podać (dużo zawodników i wyniki wszystkich nie pamiętam, a komunikatu oficjalnego na chwilę kiedy piszę tego e-maila jeszcze nie ma). Dla tego podaje tylko najlepsze wyniki. S. Baran zdobył dwa medale srebrne: jeden indywidualnie a drugi w grze deblowej i jeden medal brązowy w grze mieszanej.

Bardzo dobrze zagrał Patryk Krzemień który był sklasyfikowany na 10 miejscu przed turniejem ale pokonując kilku wyżej od siebie notowanych zawodników zdobył 5 miejsce które dało jemu prawo startu w półfinałach do mistrzostw Polski. 2 maja w Opolu Patryk będzie walczył o prawo startu w Mistrzostwach Polski indywidualnie oraz w drużynie wraz z Sebastianem.