bip

Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików i młodziczek.W dniach 13-14.04.2013r. w Sosnowcu rozegrane zostały drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików i młodziczek rocznik 2000 i młodsi. Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice w dniu pierwszym reprezentowały 3 drużyny chłopaków i jedna dziewczyn. Pierwsza drużyna chłopaków w składzie Jan Zandecki i Dawid Urbańczyk zdobyła medal brązowy. Druga drużyna (Łukasz Jureczko i Dominik Karpiński) i trzecia ( Filip Warda i Ksawery Ziętara) wszyscy młodsi od rywali o dwa trzy lata, uplasowali się na dalszych 13-16 i 17-24 miejscach. Drużyna dziewczyn w składzie Sonia Kulasińska i Anna Bieńko zajęła czwarte miejsce przegrywając po zaciętym meczu o miejsce na podium z drużyną KTS II Mysłowice 2:3. 

Następnego dnia w turnieju indywidualnym uczestniczyło trzech naszych zawodników: Jan Zandecki Nr. 2, Sonia Kulasińska Nr. 4 i Anna Bieńko Nr. 15 listy rankingowej. Jak wynika z tych pozycji szanse na medale miał przede wszystkim Jaś i Sonia. Jan Zandecki rywalizując z zawodnikami o rok starszymi zdobył indywidualnie medal srebrny. Po "drodze" do finału młody mysłowiczanin pewnie pokonywał swoich rywali po 3:0 i 3:1 w setach. I tylko Nr. 1 turnieju A. Grela z Borucina pokonał Zandeckiego w finale 3:2 w setach po wyrównanym pojedynku. Jeszcze jeden medal srebrny Jan zdobył w grze deblowej grając razem z zawodnikiem z Bytomia M. Skarżyńskim.

Najbliżej złota była Sonia Kulasińska która grała debla razem z Anną Kielar z Czechowic-Dziedzic. Para tych zawodniczek prowadziła w finale w piątym decydującym secie 5:0, 9:5 ale końcówka należała do ich przeciwniczek które wygrały 14:12. Na pocieszenie mogę powiedzieć że złoto i tak powędrowało do Mysłowic bo przeciwniczkami Soni w finale były zawodniczki KTA Mysłowice Julia Braś i Julia Tomecka.

Mogę uznać wyniki Mistrzostw Śląska młodzików za dobre, bo Sonia osiągnęła zakładany cel - awans do półfinałów Mistrzostw Polski, a Jaś będzie grał na Mistrzostwach Polski bez eliminacji i zdobył trzy medale na trzy możliwe będąc jedynym medalistą turnieju indywidualnego z rocznika 2001. 

Jurij Fomin