bip

Finały wojewódzkie Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

W dniu 25.03.2013r. w Chybiu rozegrane zostały finały wojewódzkie Szkół Podstawowych. Udział w zawodach drużyny chłopców i dziewcząt Zespołu Szkół Sportowych z Mysłowic był zapewniony po wygraniu eliminacyj miejskich oraz rejonowych w których młode tenisiści z Mysłowic byli bezkonkurencyjni. Drużyna dziewczyn w składzie: Julia Braś, Sonia Kulasińska, Zuzanna Grzesińska była bezkonkurencyjna dla pozostałych szkół i wygrała całe zawody. Wśród pierwszych sześciu zawodniczek turnieju były 3 uczennice ZSS i to na jakich pozycjach: 1m. S.Kulasińska, 2m. J.Braś, 5m. Z.Grzesińska. Drużyna chłopców Jan Zandecki, Dawid Urbańczyk, Łukasz Jureczko zajęła 3 miejsce.

Komentując zawody chciałbym powiedzieć że tylko dwie szkoły miały swoje drużyny w obydwóch kategoriach chłopców i dziewczyn - to była nasza szkoła oraz SP.1 z Pszowa. Natomiast tylko drużyny ZSS z Mysłowic stanęły na podium. Do tego indywidualnymi Mistrzami Szkół Podstawowych Województwa śląskiego zostali Jan Zandecki i Sonia Kulasińska uczniowie Szkoły Sportowej. Jeszcze chciałbym dodać że drużyny gimnazjalne chłopców i dziewczyn mają zapewniony udział w finałach wojewódzkich szkół gimnazjalnych. Tym samym jako jedyna szkoła Zespół Szkół Sportowych ma w czterech finałach wojewódzkich cztery drużyny. Trenerzy J.Fomin i B.Nowak są pewni że gimnazjaliści tak samo jak i uczniowie szkoły podstawowej będą walczyli o najwyższe miejsce na podium.