bip

Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego 19.02-23.02.2013r. - Żovkva Ukraina.Od 19.02. do 23.02.2013r. zawodnicy i zawodniczki Klubu Olimpijczyka MOSiRu Mysłowice wzięli udział w międzynarodowym turnieju który odbył się w Żovkva na Ukrainie. W zawodach tych wystartowało ponad 500 zawodników i zawodniczek w wieku od 9 do 18 lat. Z sześcioosobowej grupy tenisistów z Mysłowic najlepsze wyniki uzyskali Jan Zandecki i Sebastian Baran. Obydwaj zdobyli 5 miejsce. Sebastian grając w dwóch kategoriach, kadetów i juniorów, przegrał o wejście do czołowej czwórki tylko z pózniejszym tryumfatorem zawodów kat. kadetów tj. nr. 1 Ukrainy R. Czmyrewym. Jaś ustąpił miejsca zawodnikowi który zajął potem drugie miejsce ale miał duże szanse w tym meczu bo wygrywał w setach 2:0 i w ostatnim przy stanie 2:2 w setach prowadził 6:3, ale nie udało się. Następnym razem na pewno będzie lepiej. Patryk Krzemień oraz Paweł Błąkała również rozegrali bardzo dobry turniej i zakwalifikowali się do turnieju głównego. Pozostałym nie udało się przejść eliminacji, ale i tak wszyscy nasi zawodnicy rozegrali po 25-30 meczy w dwa dni, co przy bardzo wysokim poziomie zawodów wymagało nie lada wysiłku.

Doświadczenie po takim turnieju na pewno będzie procentowało w następnych zawodach. Warunki do gry były znakomite. Do tego trzeba dodać gościnnoć i bardzo miłą atmosferę wszystkich: organizatorów, trenerów, zawodników, obsługi hotelowej. Wszelkiego rodzaju sprawy były załatwiane od razu i bezproblemowo. Zawody udało się nam połączyć z wycieczką do Lwowa który znajduje się 25 km. od Żovkvy. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

W tym miejscu pragnę podziękować za wsparcie finansowe wyjazdu Panu Bernardowi Pastuszce oraz Związkowi Zawodowemu Ratowników Górniczych przy KWk Mysłowice Wesoła bez których nie byłby możliwy wyjazd tak licznej grupy dzieciaków. 

Jurij Fomin