bip

Obóz sportowy - Gilowice 2013.Od 16..08 do 30.08 zawodnicy i zawodniczki Klubu Olimpijczyka Mysłowice przygotowywali się do nowego sezonu 2013/14 na obozie sportowo-wypoczynkowym w miejscowości Gilowice. Wraz z tenisistami stołowymi brała udział grupa dzieci która na co dzień nie trenuje tenisa stołowego ale zdecydowała się spędzić wakacje aktywnie. Wszyscy obozowicze mieli wiele atrakcji które zapewnili wychowawcy Ewa Bień oraz trener J. Fomin. Były to: wycieczka do Tatrolandii na Słowacji ( jeden z największych parków wodnych w Europie), park linowy pod górą Żar, zwiedzanie muzeum Żywieckiego gdzie każde dziecko zrobiło sobie własnoręcznie pamiątkę  wylepiając ją z gliny pod okiem pracowników muzeum, Przedmiot ten został obrobiony w piecyku przy wysokiej temperaturze.
 
Zwiedzanie gminy Gilowice przy pomocy elektronicznego przewodnika (każdy miał słuchawki do oprowadzenia po gminie), jazda konna, nauka tańca i śpiewu góralskiego, zwiedzanie skansenu oraz sanktuarium w Rychwałdzie. Ponad to zorganizowano mnóstwo konkursów oraz gier na świeżym powietrzu, do tego basen i boiska do piłki siatkowej plażowej były codziennie do naszej dyspozycji.
   
Oczywiście priorytetem były treningi które odbywały się dwa razy dziennie. Pod koniec pierwszego tygodnia młodzi tenisiści wzieli udział w turnieju w Radziejowicach gdzie na starcie stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek. Najlepsze wyniki w tym turnieju uzyskali Jan Zandecki (1 miejsce) w kat. szkoły podstawowe i S. Baran (1 miejsce). w kat. gimnazjum.
 
Od początku drugiego tygodnia obozu dołączyło od nas dwóch zawodników z klubu "Anders"  Żywiec D. Gorol i M. Siwiec wraz z grającym trenerem W. Palem. To jeszcze bardziej podniosło wartość naszych treningów. Siwiec jest aktualnie nr. 2 w rankingu juniorów na Śląsku a trener Waldek to czołowy tenisista stołowy na Śląsku. Jego uwagi były bardzo cenne dla wszystkich naszych zawodników którzy mieli z nim wspólne treningi.
 
Trudno opisać w krótkim artykule wszystko co działo się na obozie przez dwa tygodnie, dyskoteki, grillowanie, turnieje i wiele innych. Mogę tylko powiedzieć ze najważniejsze cele zostały zrealizowane. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, pełni energii, gotowi do nowego roku szkolnego. Zawodnicy są dobrze przygotowani do nowego sezonu który zaczyna się już 7 i 8 września.
 
 
Trener koordynator
Jurij Fomin