bip

Dobry występ naszych tenisistówKolejny pracowity tydzień zaliczyli zawodnicy i zawodniczki Klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice.

08.10. Drużyna męska występująca w III lidze odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem w meczu wyjazdowym mysłowiczanie pokonali AKS Mikołów 8:2.

Bardzo dobrze w tym meczu zagrali wszyscy młodzi tenisiści stołowi naszego klubu. S.Baran, P.Krzemień i J.Zandecki wygrali swoje pojedynki singlowe oraz deblowe. Po 4 kolejkach nasza drużyna zajmuje 3 miejsce i jak na razie nie straciła żadnego punktu. Następny mecz 15.10 w Mysłowicach zapowiada się bardzo ciekawie bo czeka nas konfrontacja z bardzo groźnym przeciwnikiem - drużyną „Spartakus” z Gliwic, która plasuje się na 4 miejscu czyli o jedną lokatę niżej od K.O.

12.10. W Laziskach Górnych został rozegrany I WTK zaków i skrzatów. Z 7 osobowej ekipy K.O. MOSiR Mysłowice najlepszy rezultat uzyskał Oliwier Gwizdon który zdobył 1 miejsce w kat. żaków. W całym turnieju Oliwier stracił tylko dwa sety. W ¼ finału oraz w finale po jednym.

Jest to kolejny bardzo dobry wynik zawodników naszego klubu. Po zdobyciu 1m. S.Barana w juniorach, 2 i 3m. J.Zandeckiego i P.Krzemieńia w kadetach, teraz 1m. O.Gwizdon w żakach, w sumie na 4 kat. wiekowych w 3ch jesteśmy najlepsi w województwie Śląskim. Jeżeli do tego dodać wspaniałe wyniki dziewczyn z KTSu ( 1,2,3,m-ce w młodziczkach oraz 1m. w kadetkach) to widać kto dominuje w tenisie stołowym na Śląsku w kategoriach młodzieżowych. Jak wspominałem wcześniej wszyscy tenisiści stołowi z Mysłowic są uczniami Zespołu Szkół Sportowych i to jest jednym z czynników składających się na tak wspaniałe wyniki.

12-13.10. w Brzegu Dolnym, woj. Dolnośląskie, rozegrany został I Grand Prix Polski juniorów. W gronie 64 najlepszych juniorów kraju w turnieju głównym zagrał zawodnik K.O. S.Baran. Po eliminacjach grupowych S.Baran nie przeszedł do następnego etapu turnieju głównego przegrywając tylko stosunkiem setów o drugie miejsce, dające prawo startu w kolejnym etapie zawodów. Był to pierwszy turniej rangi krajowej w tej kategorii wiekowej dla naszego zawodnika. „Frycowe” zostały zapłacone. Myślę że w kolejnych będzie tylko lepiej.