bip

Mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym.

W dniach od 27 do 30. 06.2013 roku w Radomsku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano Mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym. W tych zawodach brali udział zawodnicy Klubu Olimpijczyka MOSiRu Mysłowice (Sebastian Baran w turnieju indywidualnym oraz grajšc razem z Patrykiem Krzemieniem w turnieju drużynowym). Drużyna z Mysłowic była w rankingu roztawiona z nr 9 i takie miejsce zajęła w klasyfikacji turnieju drużynowego. W fazie grupowej grupie nasi zawodnicy wygrali z drużynš LUKS Straszyn woj. Pomorski 3:2, oraz przegrali z LKS Piast Lasin 1:3, oraz z drużyną która pózniej zdobyła mistrzostwo Polski KST Energa-Manekin Toruń 1:3. W meczu z Toruniem jedyny punkt dla naszej drużyny zdobył S. Baran który pokonał 3;2 Tomasza Kotowskiego nr 1 rankingu krajowego. Pózniej Kotowski zdobył Mistrzostwo Polski nie przegrywając żadnej gry w całym turnieju drużynowym i indywidualnym. Jedyną porażkę poniósł z S. Baranem.

W turnieju indywidualnym występował tylko Sebastian, ez większych problem zakwalifikował się do czołowych 8 w turniejach deblowych oraz indywidualnym. Niestety tylko w grze mieszanej zawodnikowi z Mysłowic udało się "przebić" do strefy medalowej. W obydwu innych konkurencjach była duża szansa na kolejny medal. W turnieju ind. Sebastian wygrywał z S. Doszem z Lęborka nr 3 w Polsce 2:0 w setach ale uległ 2:4. W turnieju deblowym grając razem z wyżej wymienionym S. Doszem przegrali pechowo z niżej notowanymi zawodnikami 2:3 w setach.

Tymi mistrzostwami zawodnicy K.O MOSiRu Mysłowice zakończyli sezon 2012/2013. Teraz czeka nas nie zbyt długi odpoczynek, a na początku sierpnia zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu obozami kadry oraz klubowym.