bip

Kolejne złote medale tenisistów Gimnazjum Sportowego w miejskich zmaganiach drużynowych.



W hali tenisowej przy ul. Bernarda Świerczyny we wtorek – 17 listopada, odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa mysłowickich szkół gimnazjalnych. Uczestniczyły w nich dziewczęce i chłopięce reprezentacje ośmiu mysłowickich placówek. Tak jak i w ubiegłym roku, także i obecnie wszyscy uczestnicy w turnieju indywidualnym grali tzw. systemem brazylijskim (do dwóch przegranych spotkań), a zarówno indywidualnych, jak i drużynowych tytułów bronili gospodarze, czyli tenisiści Gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Ślaskich. Zespołowo nie mieli oni żadnych problemów z wywalczeniem tytułów mistrzowskich; podobnie indywidualnie, na pierwszych trzech miejscach, w komplecie zameldowały się reprezentantki gimnazjum sportowego, natomiast w rywalizacji chłopców mimo iż podopieczni trenera Jurija Fomina też całą trójką znaleźli w czołówce (zajęli miejsca od drugiego, do czwartego), to tym razem musieli uznać wyższość Jakuba Łuczaka – reprezentanta Gimnazjum Dwujęzycznego ZSO, który jako jedyny nie przegrał żadnego spotkania, i tym samym wywalczył złoty medal i odebrał puchar dla zwycięzcy.

 

Oto kolejność w czołowych „szóstkach” w klasyfikacjach indywidualnych:

 

a/ dziewczęta:

1 miejsce - Grzesińska Zuzanna - Gimnazjum Sportowe ZSS

2 miejsce - Urbaniak Wiktoria - Gimnazjum Sportowe ZSS

3 miejsce - Franaszczuk Klaudia - Gimnazjum Sportowe ZSS

4 miejsce - Mol Paulina - Gimnazjum nr 5

5 miejsce - Ostachowska Dominika - Gimnazjum nr 5

6 miejsce - Zając Julia - Gimnazjum Dwujęzyczne ZSO

 

b/ chłopcy:

1 miejsce - Łuczak Jakub - Gimnazjum Dwujęzyczne ZSO

2 miejsce - Kucharski Mateusz - Gimnazjum Sportowe ZSS

3 miejsce - Urbańczyk Dawid - Gimnazjum Sportowe ZSS

4 miejsce - Król Dawid - Gimnazjum Sportowe ZSS

5 miejsce - Doleciński Jakub - Gimnazjum nr 5

6 miejsce - Jureczko Łukasz - Gimnazjum nr 4

Kolejność szkolnych reprezentacji w klasyfikacjach drużynowych:

 

a/ w kategorii dziewcząt:

1 miejsce - Gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych - 84 pkt. (Zuzanna Grzesińska, Wiktoria Urbaniak i Klaudia Franaszczuk)

2 miejsce - Gimnazjum nr 5 - 44 pkt. ( Paulina Mol, Dominika Ostachowska i Wiktoria Walczak)

3 miejsce - Gimnazjum Dwujęzyczne ZSO - 25 pkt.

4 miejsce - Gimnazjum nr 1 - 21 pkt.

5 miejsce - Gimnazjum nr 3 - 21 pkt.

6 miejsce - Gimnazjum nr 4 - 18 pkt.

7 miejsce - Gimnazjum nr 2 - 15 pkt.

8 miejsce - Gimnazjum nr 6 - 9 pkt.

 

b/ w kategorii chłopców:

1 miejsce - Gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych - 72 pkt. (Mateusz Kucharski, Dawid Urbańczyk i Dawid Król)

2 miejsce - Gimnazjum Dwujęzyczne ZSO - 44 pkt. (Jakub Łukasz, Krystian Nowak i Paweł Witkowicz)

3 miejsce - Gimnazjum nr 5 - 30 pkt. (Jakub Doleciński, Bartosz Jabcoń i Dawid Jabcoń)

4 miejsce - Gimnazjum nr 4 - 28 pkt.

5 miejsce - Gimnazjum nr 3 - 24 pkt.

6 miejsce - Gimnazjum nr 6 - 21 pkt.

7 miejsce - Gimnazjum nr 2 - 12 pkt.

8 miejsce - Gimnazjum nr 1 - 12 pkt.