bip

Tenisistki Zespołu Szkół Sportowych ponownie szkolnymi mistrzyniami Śląska.Reprezentanci Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich, nie mieli sobie równych w tenisowych rozgrywkach miejskich; zgarniając komplet medali indywidualnie (zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w grudniowych mistrzostwach Mysłowickich szkół podstawowych zajęli pierwsze trzy miejsca) – pewnie, i z dużą przewagą punktową - zwyciężyli zespołowo. Także w marcowych zawodach rejonowych pokonując mistrzowskie szkoły z Katowic, podopieczni trenera Jurija Fomina, wywalczyli sobie awans do finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016 w tenisie stołowym. Śląski Szkolny Związek Sportowy, realizujący i prowadzący całokształt współzawodnictwa sportowego placówek szkolnych naszego województwa, w tym roku zorganizował te finały w Chybiu.

 

Świetnie spisały się tam reprezentantki naszej mysłowickiej „sportówki”, gdyż w stawce 48 tenisistek z 16 szkół – szkolnych mistrzów rejonów Śląska, cała trójka mysłowiczanek indywidualnie wywalczyła miejsca w ścisłej czołówce: 2. miejsce zajęła FaustynaCieślik, 3. miejsce – Weroniika Gasz, a 4. miejsce – Karolina Bień. Podkreślić należy w tym miejscu, iż Faustyna, jak i Weronika, to dopiero czwartoklasistki (roczniki 2005), a w pokonanym polu pozostawiły wiele tenisistek starszych od nich o dwa lata ! Dzięki wysokim pozycjom indywidualnym, w drużynowej klasyfikacji szkół, dziewczęta te pewnie wywalczyły 1. miejsce i okazały puchar dla swojej szkoły oraz obroniły tytuł najlepszej szkoły w naszym województwie w tenisie stołowym. W ubiegłym roku szkolnym, trójka reprezentantek mysłowickiego ZSS, także powróciła z finałów wojewódzkich ze złotymi medalami wywalczonymi drużynowo, mało tego – wszystkie w klasyfikacji indywidualnej stanęły wówczas na podium (1. miejsce indywidualnie zajęła Julia Tomecka, 2. miejsce – Klaudia Franaszczuk, a 3. miejsce – Alicja Gasz. Cała trójka obecnie to gimnazjalistki Zespołu Szkół Sportowych).

 

W silnej, czterdziestoośmio osobowej stawce najlepszych tenisistów naszego województwa (roczników 2003 i młodszych), znacznie gorzej powiodło się ich szkolnym kolegom. Co prawda Mateusz Hamala (rocznik 2005) zajmując 3. miejsce indywidualnie wywalczył brązowy medal, lecz dwójce pozostałym reprezentantom nie poszło już tak dobrze: Jarosław Janota (rocznik 2004) sklasyfikowany został na miejscach 17 - 24, a Jakub Jamrozy (rocznik 2005) – na miejscach 25 - 32. Punkty zdobyte za te lokaty przez tą trójkę, pozwoliły w sumie na zajęcie dobrego, bo szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej w grupie szesnastu szkół - mistrzów rejonowych Śląska.

 

Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego, w dniach 19 - 21 maja br., w Rawie Mazowieckiej organizuje ogólnopolski, drużynowy turniej tenisa stołowego dla szkół podstawowych, w których w pierwszej kolejności prawo udziału zapewniają sobie szkolne, zwycięskie zespoły z finałów szesnastu województw kraju. Zatem już teraz dzielnym i walecznym tenisistkom mysłowickiej szkoły sportowej życzymy jeszcze większego sukcesu w szkolnych mistrzostwach krajowych, jaki osiągnęły ich szkolne koleżanki w roku ubiegłym (Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk w maju 2015 r. wywalczyły brązowe medale i szkolne wicemistrzostwo kraju w tenisie stołowym dziewcząt).