bip
Grand Prix

sezon 2015/2016

 

W dniu 14.11.2015r. rozegrany został pierwszy turniej cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym o puchar Prezydenta miasta. W zawodach wzięło udział 53 zawodników i zawodniczek z województwa Śląskiego oraz Małopolskiego. Tym razem zawodnicy z Mysłowickich klubów tenisowych nie byli zbyt gościnni. W sześciu kategoriach mysłowiczanie wygrywali pięć razy. A jedyne pierwsze miejsce zdobyte przez zawodnika z poza Mysłowic było dla A. Bogacza który na co dzień i tak trenuje w Mysłowicach. W sumie 16 miejsc z 18 na podium zdobyli zawodnicy i zawodniczki klubu Olimpijczyka oraz KTSu Mysłowice.

 

Chciałbym wyróżnić osoby które trenując bardzo solidnie na co dzień wybrali zawody po raz pierwszy w swojej karierze. Powinno to służyć dobrym przykładem dla wszystkich młodych sportowców, praca nigdy nie zmarnuje się. Są to Julia Białoń, Faustyna Ćieślik oraz Krystyna Świder.

 

W poszczególnych kategoriach wygrywali:

Kl. 1-3 S.P.

chłopcy;

 1. miejsce: Bogacz Adrian (Dąbrowa Górnicza)
 2. miejsce: Gwizdon Maksymilian
 3. miejsce: Picowski Miłosz (Borucin)

 

dziewczynki:

 1. miejsce: Białoń Julia
 2. miejsce: Piwowar Zuzanna
 3. miejsce: Śierpińska Vanessa

 

Kl.4-6 S.P.

chłopcy:

 1. miejsce: Gwizdon Oliwer,
 2. miejsce: Filiczak Maciej,
 3. miejsce: Hamala Mateusz

 

dziewczynki:

 1. miejsce: Cieślik Faustyna
 2. miejsce: Bień Karolina
 3. miejsce: Gasz Weronika

 

Gimnazjum:

chłopcy:

 1. miejsce: Gwizdon Oliwer,
 2. miejsce: Franaszczuk Klaudia,
 3. miejsce: Tomecka Julia,

 

Dziewczyny:

 1. miejsce: Świder Krystyna
 2. miejsce:Tomecka Julia,
 3. miejsce: Filiczak Ewa

 

 

materiały: Jurij Fomin


 

sezon 2014/2015


52 zawodników i zawodniczek z różnych miast województw śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego wzięło udział w 4 Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. Bardzo wysoki poziom zawodniczek był szczególnie w kategorii dziewczyn szkół podstawowych. Oprócz zawodniczek klubu Tenisa Stołowego z Mysłowic, które są czołowymi zawodniczkami w Polsce zagrali Klaudia Przygoda Nr. 5-8 w Polsce oraz Milena Kluszewska czołowa zawodniczka województwa opolskiego. To właśnie ona zdobyła pierwsze miejsce w kat. dziewczyn klas 4-6 Szkół podstawowych. W kat. chłopców klas 1-3 po raz pierwszy wziął udział w zawodach A. Bogacz z Dąbrowy Górniczej, Nr. 1 na Śląsku w swojej kat. wiekowej. Ale w Mysłowicach przegrał z zawodnikiem Klubu Olimpijczyka Maciejem Filiczak, 2:3 w meczu finałowym.

 

Chciałbym wyróżnić występ młodego zawodnika Klubu Olimpijczyka Oliwera Gwizdon. Uczeń klasy 5 zdobył pierwsze miejsce w kat. Szkół Podstawowych oraz 3 miejsce w kat. Gimnazium. Jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza że Oliwer solidnie pracuje co dziennie na treningach i z dnia na dzień robi coraz większe postępy.

 

W poszczególnych kategoriach wygrywali:

Kl. 1-3 S.P.

chłopcy;

 1. miejsce: M. Fliczak
 2. miejsce: A. Bogacz,
 3. miejsce: Jan Kapiela

 

dziewczynki:

 1. miejsce: W. Gasz,
 2. miejsce: F. Cieślik

 

Kl.4-6 S.P.

chłopcy:

 1. miejsce: O. Gwizdon,
 2. miejsce: K. Franaszczuk,
 3. miejsce: J. Tomecka

 

dziewczynki:

 1. miejsce: M. Kluszewska,
 2. miejsce: K. Franaszczuk,
 3. miejsce: A. Gasz

 

Gimnazjum:

chłopcy:

 1. miejsce: S. Radło,
 2. miejsce: Z. Grzesińska,
 3. miejsce: O. Gwizdon

 

Dziewczyny:

 1. miejsce: J. Tomecka,
 2. miejsce: A. Gasz,
 3. miejsce: Z. Grzesińska

 

materiały: Jurij Fomin


 

W dniu 11.10.2014r. w Mysłowicach rozegrany został pierwszy turniej sezonu 2014/15 Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. W zawodach sklasyfikowano 77 zawodników i zawodniczek z 10 miast województw śląskiego i małopolskiego. Młodzi tenisiści stołowi wałczyli w 6 kategoriach. Młodsi mogli grać ze starszymi a dziewczynki z chłopcami. Pod nieobecność najlepszego, obecnie, tenisisty stołowego w Mysłowicach Patryka Krzemienia (udział w Grand Prix Polski juniorów w Zielonej Górze) oraz Zuzanny Grzesińskiej (kontuzja) swoje szanse wykorzystali młode tenisistki stołowe z KTS Mysłowice.

 

Ten turniej można nazwać „spektaklem jednego aktora. Ściślej mówiąc – jednej aktorki. Julia Tomecka uczennica klasy 6a Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach (o niej mowa) wzięła udział w 4 kategoriach 3 z których wygrała a w czwartej zdobyła 3 miejsce. Julia wygrała najbardziej prestiżową kat. chłopców szkół gimnazjalnych, do tego dziewczyn szkół gimnazjalnych, oraz dziewczyn szkół podstawowych.

 

Chciałbym dodać że wynik ten jest wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze: G.P. Mysłowic odbywa się już od 17 lat po pięć, sześć turniejów w sezonie i nikt dotychczas nie wygrał więcej niż 2 kategorii w jednym turnieju. Julka wygrał 3. Po drugie: grając w czterech kategoriach Julia wytrzymała bardzo duże obciążenie fizyczne ponieważ grała prawie bez przerwy od godziny 10 do godziny 15! W tym czasie rozegrała 15 meczy! Średnio wychodzi 3 mecze na godzinę, a wiadomo że mecz trwa średnio około 15 minut. No to sobie pograła.

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

Kl. 1-3 S.P.

dziewczynki:

 1. miejsce: Tomanek Zuzia – Siemianowice Śląskie
 2. miejsce: Tkocz Julia – Orzesze
 3. miejsce: Gasz W. - Mysłowice

chłopcy:

 1. miejsce: Hamała M.
 2. miejsce: Filiczak M. - Olkusz
 3. miejsce: Tomanek Z. - Siemianowice

 

Kl. 4-6 S.P

dziewczynki:

 1. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 2. miejsce: Franaszczuk K. – Mysłowice
 3. miejsce: Gasz A. – Mysłowice

chłopcy:

 1. miejsce: Franaszczuk K. –Mysłowice
 2. miejsce: Ziętaka K. - Katowice.
 3. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice

 

Gimnazjum

dziewczyny:

 1. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 2. miejsce: Filiczak E. – Olkusz
 3. miejsce: Urbaniak W. - Mysłowice

chłopcy:

 1. miejsce: Tomecka Julia –  Mysłowice
 2. miejsce: Lilien A. - Katowice
 3. miejsce: Radło S. - Zabrze

Jak widać na 6 kat. tylko w jednej mysłowiczanie nie zdobyli pierwszego miejsca. Czyżby i ten w kat. Szkół Podstawowych należał do klubów mysłowickich. Nie miałbym nic przeciwko. 

 


 

sezon 2013/2014


Rozegrany został ostatni turniej (12.04.2014r.) cyklu „Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym”. Łącznie w 6 kategoriach sklasyfikowano - 109 uczestników z ponad 10 miast województw Śląskiego i Małopolskiego. Oprócz ilości uczestników (bardzo duża ilość), również poziom sportowy zawodników, który reprezentowali młodzi tenisiści stołowi był wysoki.

 

W zawodach zagrali zawodnicy: nr 1 i nr 2 woj. śląskiego w młodzikach, nr 1 woj. śląskiego w kat. żaków, nr 2, 3, 4 woj. śląskiego w kat. młodziczek, nr.1 woj. małopolskiego w kat. młodziczek, nr 1 i nr 4 woj. śląskiego w kat. kadetów, nr 1 w kat. żaków woj. małopolskiego i inni czołowi zawodnicy i zawodniczki ze swoich województw. W kilku kategoriach faworyci zapewnili sobie zwycięstwo jeszcze przed ostatnim turniejem. Nie mieli sobie równych: S. Baran ZSS Mysłowice w kat. chłopców szkół gimnazjalnych, J. Zandecki ZSS Mysłowice w kat. chłopców szkół podstawowych, Z. Tomanek SP Siemianowice w kat. dziewcząt klas 1-3, M. Piekarczyk SP Wadowice w kat. chłopców klas 1-3, którzy wygrali wszystkie turnieje w których brali udział!

 

Do ostatniego meczu finałowego toczyły się walki o końcowe zwycięstwo w kat. dziewcząt szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Bardzo dużo musiała „popracować” młoda utalentowana zawodniczka KTS-u Mysłowice Julia Tomecka. Julia grała aż w 3 kategoriach. Opłacało się. Julia zdobyła dwa złote medale (szkoły podstawowe i gimnazjalne dziewcząt) oraz brązowy w kat. chłopców SP.

 

Rewelacją ostatniego turnieju był natomiast młodziutki Maksymilian Gwizdoń . Sześciolatek rywalizując w sobotę z kolegami o 3 lata starszymi w pięknym stylu zdobył drugie miejsce. Na początku cyklu „Grand Prix” (był to październik) Maks zdobywał miejsca 5 lub 4. Teraz dosyć pewnie zdobył miejsce 2. Widać duży postęp u najmłodszego uczestnika całego cyklu turniejów GP w Mysłowicach. Na zakończenie zawodów pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane pucharami, medalami, dyplomami oraz wartościowymi bonami na zakup sprzętu tenisowego, które wręczała Pani Joanna Frysztacka - reprezentująca portal „Mysłowice Net”.

 

W imieniu swoim i młodzieży pragnę podziękować: Zarządowi Klubu Olimpijczyka przy zespole Szkół Sportowych w Mysłowicach, MOSiR-owi Mysłowice, Firmie PUB „ BRAKS” Macieja Sikora, Dariuszowi Wójtowiczowi i PHU „Ramon”, dzięki pomocy których było możliwym udekorowanie tak wspaniałymi nagrodami najlepszych zawodników i zawodniczek.

 

 

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kat. zdobywali:

 

Kl. 1-3 S.P.

dziewczynki:

 1. miejsce: Tomanek Zuzia – Siemianowice Śląskie
 2. miejsce: Tkocz Julia – Orzesze
 3. miejsce: Gasz A.

chłopcy:

 1. miejsce: Piekarczyk Michał – Wadowice
 2. miejsce: Hamała M.
 3. miejsce: Gwizdon M.

 

Kl. 4-6 S.P

dziewczynki:

 1. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 2. miejsce: Grzesińska Zuzanna – Mysłowice
 3. miejsce: Urbaniak Wiktoria – Mysłowice

chłopcy:

 1. miejsce: Zandecki Jan –Mysłowice
 2. miejsce: Lilien A.
 3. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice

 

Gimnazjum

dziewczyny:

 1. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 2. miejsce: Kulasińska Sonia – Mysłowice
 3. miejsce: Kasperkiewicz M.

chłopcy:

 1. miejsce: Baran Sebastian - Mysłowice
 2. miejsce: Zandecki Jan - Mysłowice
 3. miejsce: LKrzemień Patryk - Mysłowice

 


 

W dniu 01.03.2014r.  rozegrany został czwarty turniej z cyklu „Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym”. Tym razem w zawodach wzięło udział 64 młodych tenisistów stołowych z naszego regionu. W kilku kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zdobywali zawodnicy i zawodniczki którzy dotychczas nie wygrywali w swoich kategoriach, przez to rywalizacja w następnych turniejach (do końca cyklu zostały 2 turnieje), zapowiada się bardzo ciekawie.

Pod nieobecność S. Barana - lidera klasyfikacji ogólnej, swoją szansę wykorzystał: P. Krzemień, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę J. Zandeckiego w stosunku: 3:1 i zdobył pierwsze miejsce w kat. gimnazjum. Tym samym Patryk zachował szansę nawet na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Tryumfować w tej kategorii mogą także: J. Zandecki oraz S. Baran. Podobna sytuacja jest w kat. dziewcząt szkół podstawowych. Tym razem pierwsze miejsce zdobyła po raz pierwszy J. Tomecka. Tym samym ona zachowała szansę na końcowe zwycięstwo w tej kategorii, a także Z. Grzesińska i W. Urbaniak nie straciły szansy. W kat. dziewcząt szkół gimnazjalnych liderka klasyfikacji ogólnej: S. Kulasińska zajęła III miejsce i teraz oprócz niej szansę na końcowe zwycięstwo mają J.Tomecka i M. Kaspierkiewicz.

 

W poszczególnych kategoriach wygrywali:

Kl. 1-3 S.P.

dziewczynki:

 1. miejsce: Tomanek Zuzia – Siemianowice Śląskie
 2. miejsce: Tkocz Julia – Orzesze
 3. miejsce: Gasz A.

chłopcy:

 1. miejsce: Piekarczyk Michał – Wadowice
 2. miejsce: Gwizdon M.
 3. miejsce: Janota J.

 

Kl. 4-6 S.P

dziewczynki:

 1. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 2. miejsce: Grzesińska Zuzanna – Mysłowice
 3. miejsce: Urbaniak Wiktoria – Mysłowice

chłopcy:

 1. miejsce: Zandecki Jan –Mysłowice
 2. miejsce: Lilien A.
 3. miejsce: Grzesińska Zuzanna – Mysłowice

 

Gimnazjum

dziewczyny:

 1. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 2. miejsce: Sala M.
 3. miejsce: Kulasińska Sonia – Mysłowice

chłopcy:

 1. miejsce: Krzemień Patryk - Mysłowice
 2. miejsce: Zandecki Jan - Mysłowice
 3. miejsce: Lilien A.

 


 

W dniu 15.02.2014r. w Mysłowicach rozegrany został 3 turniej z cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 70 uczestników w wieku od 6 do 15 lat. Niespodzianek nie było. Faworyci wygrywali swoje kategorie wiekowe. Jedyny pojedynek gdzie teoretycznie lepszy zawodnik miał problemy to 1/8 finału. J. Wożniak z Orzesza w kat. chłopaków klas 4-6 stoczył zacięty mecz z murowanym faworytem tej kategorii J. Zandeckim. Po bardzo ciekawym i widowiskowym meczu Jaś Zandecki zwyciężył 3:2 w setach i 11:9 w decydującym potwierdzając że nie na darmo jest nr. 2 w Polsce i potrafi wygrywać nawet wtedy kiedy nie gra najlepiej.

 

W poszczególnych kategoriach wygrywali:

Kl. I-III S.P.

 • Dziewczynki:
 1. miejsce: Tkocz Julia – Orzesze
 2. miejsce: Tomanek Zuzia – Siemianowice Śląskie
 3. miejsce: Gasz Weronika – Mysłowice
 • Chłopcy:
 1. miejsce: Piekarczyk Michał – Wadowice
 2. miejsce: Hamala Mateusz – Mysłowice
 3. miejsce: Tkocz Julia

 

Kl. IV-VI S.P.

 • Dziewczynki:
 1. miejsce: Grzesińska Zuzanna – Mysłowice
 2. miejsce: Urbaniak Wiktoria – Mysłowice
 3. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 • Chłopcy:
 1. miejsce: Zandecki Jan –Mysłowice
 2. miejsce: Piątek Adrian – Orzesze
 3. miejsce: Wożniak Jakub- Mikołów

 

Gimnazjum

 • Dziewczyny:
 1. miejsce: Kulasińska Sonia – Mysłowice
 2. miejsce: Tomecka Julia – Mysłowice
 3. miejsce: Kaspierkiewicz Monika – Mysłowice
 • Chłopcy:
 1. miejsce: Baran Sebastian – Mysłowice
 2. miejsce: Zandecki Jan - Mysłowice
 3. miejsce: Krzemień Patryk - Mysłowice

 

 


 

W dniu 11.01.2014r. rozegrany został drugi w tym sezonie, turniej z cyklu : Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. Dawno nie było tak dużej ilości młodych tenisistów stołowych w Mysłowicach. W zawodach zostało sklasyfikowanych 86 uczestników. Także poziom startujących był wysoki, szczególnie w kat. uczniów klas 4-6, gdzie na starcie zawodów wystąpiło 3 z 10 najlepszych młodzików naszego województwa: na czele z Nr 1 na Śląsku i Nr 2 w Polsce – J. Zandeckim, a u dziewczynekzagrały: Nr 2,3 i 4 na Śląsku, na czele z nr 2 na Śląsku i Nr 16 w Polsce – J. Tomecką. Do tego jeszcze czołowa młodziczka z woj. Małopolskiego Ewa Filiczak. Mimo tak dużej ilości uczestników zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Oglądając jak w nawet bardzo zaciętych pojedynkach młodzież walczyła przy stołach bez humorów, zbędnego denerwowania się i innego nieodpowiedniego zachowania, cieszyłem się że mamy tak wspaniałą młodzież u nas w mieście i naszej szkole. Młodzi tenisiści walczyli zgodnie z zasadami „fair play” jak prawdziwi zawodowcy.

W poszczególnych kategoriach wygrywali:

Kl. I-III S.P.

 • Dziewczynki:
 1. Tomanek Zuzia Siemianowice, 
 2. Tkocz Julia Orzesze,
 3. Gasz Weronika ZSS M-ce.
 • Chłopcy:
 1. Piekarczyk Michał z Wadowic,
 2. Hamała Mateusz SZZ M-ce,
 3. Filiczak Maciej Olkusz

 

Kl. IV-VI S.P.

 • Dziewczynki
 1. Filiczak Ewa Olkusz, 
 2. Tomecka Julia,
 3. Grzesińska Zuzia.
 • Chłopcy:
 1. Zandecki Jan, 
 2. Tomecka Julia,
 3. Woźniak Jakub Mikołów

 

Gimnazja

 • Dziewczyny:
 1. Sala Magda,
 2. Tomecka Julia,
 3. Kasperkiewicz Monika,
 • Chłopcy:
 1. Baran Sebastian,
 2. Krzemień Patryk,
 3. Zandecki Jan.

 

 

W dniu 08.12.2013r. w Mysłowicach rozegrano pierwszy turniej cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. Na starcie stanęło 61 zawodników i zawodniczek z Mysłowic, Katowic, Będzina, Wadowic, Zawiercia i innych miast. Tradycyjnie uczniowie zespołu Szkół Sportowych zaprezentowali się jak z najlepszej strony. Na 6 rozegranych kategorii w 4 zdobyli 1 miejsca, a w pozostałych zajmowali miejsca na podium.

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kat. zdobywali:

Kl. I-III S.P.

 • Dziewczynki:
 1. miejsce - Tomanek Zuzana - Siemianowice,
 2. miejsce - Gasz Ala - Mysłowice,
 3. miejsce - Ciślik Faustyna - Mysłowice
 • Chłopcy:
 1. miejsce - Pikarczyk Michał - Wadowic,
 2. miejsce - Kukielka Marcel - Sosnowiec,
 3. miejsce - Hamala Mateusz –Z.S.S. Mysłowice

 

Kl. IV-VI S.P.

 • Dziewczynki
 1. miejski - Urbaniak Wiktoria - Mysłowice,
 2. miejski - Franaszczuk Klaudia - Mysłowice,
 3. miejski - Świder Krystyna - Mysłowice
 • Chłopcy:
 1. miejski - Zandecki Jan - Mysłowice,
 2. miejski - Lilien Aleksander - Sosnowiec,
 3. miejski - Urbaniak Wiktoria - Mysłowice

 

Gimnazja

 • Dziewczyny:
 1. miejsce -  Kulasińska Sonia - Mysłowice,
 2. miejsce - Szymczyk Natalia - Zawiercie,
 3. miejsce - Kasperkiewicz Monika - Mysłowice.
 • Chłopcy:
 1. miejsce - Baran Sebastian - Mysłowice,
 2. miejsce - Zandecki Jan - Mysłowice,
 3. miejsce - Smolarczyk W. - Gliwice

 

 

sezon 2012/2013


 

W sobotę 01.06.2013r. Został rozegrany ostatni turniej cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. Od paŸdziernika do czerwca ponad 100 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 15 lat z Mysłowic i innych miast województwa śląskiego walczyło w 6 turniejach. Do klasyfikacji generalnej zaliczano było najlepsze pięć wyników uzyskanych w 6 turniejach. Dziewczynki mogli rywalizować razem z chłopcami, a młodsi ze starszymi. Po zakończeniu ostatniego turnieju najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali piękne puchary, dyplomy oraz bony do realizacji w sklepie sportowym specjalistycznym do tenisa stołowego które zostały wręczone przez Prezes Klubu Olimpijczyka Pani Alicję Langier. Za najlepszą zawodniczkę Grand Prix można uznać Sonie Kolasińską która wygrała klasyfikację generalną w kat. Szkól Podstawowych oraz Szkół Gimnazjalnych. Bezkonkurencyjni byli w swoich kategoriach S. Baran, J. Zandecki, Anna Kubiak.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Kl. I-III S.P.

 • dziewczynki:
 1. miejsce - Kubiak Anna
 2. miejsce - Laufer Jagoda
 3. miejsce - Bień Karolina
 • chłopcy
 1. miejsce - Kubiak A.
 2. miejsce - Skórko Bartosz.
 3. miejsce - Garszczyński Patryk.

Kl. IV-VI S.P.

 • dziewczynki:
 1. miejsce - Kulasińska Sonia
 2. miejsce - Grzesińska Zuzanna
 3. miejsce - Gasz Alicja.
 • chłopcy
 1. miejsce - Zandecki Jan
 2. miejsce - Sowa Jakub
 3. miejsce - Grzesińska Zuzanna

Gimnazja

 • dziewczyny:
 1. miejsce - Kulasińska Sonia
 2. miejsce - Sala Magda
 3. miejsce - Kasperkiewicz Monika.
 • chłopcy:
 1. miejsce - Baran Sebastian.
 2. miejsce - Krzemień Patryk
 3. miejsce - Zandecki Jan.

W imieniu organizatorów: MOSiRu Mysłowice, Klubu Olimpijczyka, Zespołu Skół Sportowych pragnę podziękować za wsparcie finansowe w zakupie nagród i pucharów dla najlepszych zawodników/czek sponsorom: PUB "Braks", PHU "Wibór", PHU "Ramon" bez którego nie było by możliwe uhonorowanie tak pięknymi pucharami i nagrodami młodych tenisistów stołowych.