bip
Sport Szkolny

 

Indywidualne i drużynowe zwycięstwa tenisistów Gimnazjum Sportowego.

Tradycyjnie – jak w poprzednich latach szkolnych – w przedostatnim miesiącu roku, w ramach rywalizacji sportowej mysłowickich szkół, przeprowadzone zostały indywidualne i drużynowe turnieje w tenisie stołowym; – najpierw, bo 5 listopada – rywalizowali reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych (wyniki zamieszczone są na stronie internetowej MOSiR), a 14 listopada walczyły uczennice i uczniowie naszych miejskich gimnazjów. Również tradycyjnie – jak w poprzednich latach, zakończyły się one bezapelacyjnymi zwycięstwami faworytów, czyli tenisistek i tenisistów Zespołu Szkół Sportowych - podopiecznych trenera Jurija Fomina, którzy w klasyfikacjach indywidualnych – tak dziewcząt, jak i chłopców - w komplecie zajęli trzy czołowe miejsca.

 

Z ogólnej liczby ośmiu miejskich gimnazjów, na turniej przyjechało pięć reprezentacji dziewczęcych i sześć drużyn chłopięcych. Każdy zespół szkolny składał się z trójki reprezentantów, zatem w indywidualnych zmaganiach rywalizowało 15 tenisistek oraz 18 tenisistów. Turnieje indywidualne rozgrywano tzw. systemem brazylijskim (tj. do dwóch przegranych spotkań), a mecz wygrywał ten zawodnik/-czka/, który pierwszy wygrał trzy sety. Oto najlepsze szóstki tenisistek i tenisistów w końcowych klasyfikacjach indywidualnych mistrzostw w roku szkolnym 2014/2015, które otrzymały dyplomy i trofea sportowe ufundowane przez MOSiR:

 

 

dziewczęta chłopcy
1 miejsce - Braś Julia (ZSS) - Krzemień Patryk (ZSS)
2 miejsce - Kasperkiewicz Monika (ZSS) - Ptaszek Grzegorz (ZSS)
3 miejsce - Świder Krystyna (ZSS) - Kucharski Mateusz (ZSS)
4 miejsce - Śmiejan Julia (G 1) - Doleciński Jakub (G 5)
5 miejsce - Pacholczyk Justyna (G 1) - Krupowicz Paweł (G 1)
6 miejsce - Liszka Wiktoria (G 2) - Janota Kacper (G 1)

 

Każdy uczestnik/uczestniczka otrzymywał/-a/ odpowiednią – odpowiadającą zajętemu miejscu w klasyfikacji indywidualnej – ilość punktów. Suma punktów zgromadzona przez trójkę reprezentantów jednej szkoły, wyznaczyła im miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej. Oto szkoły, których tenisistki i tenisiści zajęli trzy czołowe miejsca w tych klasyfikacjach zespołowych, a które to lokaty gwarantowały zdobycie złotych, srebrnych i brązowych medali oraz pucharów dla reprezentowanej przez nich szkół (w nawiasach: zajęte miejsce indywidualnie oraz ilość zdobytych punktów dla drużyny):

 

Klasyfikacja drużynowa szkół w kategorii dziewcząt:

1 miejsce GimnazjumZespół Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich

 • Braś Julia (1 – 32 pkt.)

 • Kasperkiewicz Monika (2 – 28 pkt.)

 • Świder Krystyna (3 – 24 pkt.) - Razem – 84 pkt.

 

2 miejsce Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego

 • Śmiejan Julia (4 – 20 pkt.)

 • Pacholczyk Justyna (5 – 18 pkt.)

 • Junger Anna (7 - 8 – 12 pkt.) - Razem – 50 pkt.

 

3 miejsce Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich

 • Liszka Wiktoria (– 16 pkt.)

 • Tara Monika (9 - 12 – 9 pkt.)

 • Brożyna Karolina (13-15 – 5 pkt.) - Razem – 30 pkt.

 

Klasyfikacja drużynowa gimnazjów w kategorii chłopców:

1 miejsce Gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich

 •  Krzemień Patryk (1 – 32 pkt.)
 • Ptaszek Grzegorz (2 – 28 pkt.)

 • Kucharski Mateusz (3 – 24 pkt.) - Razem – 84 pkt.

 

2 miejsce Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymiim. Wojciecha Korfantego

 • Krupowicz Paweł (5 – 28 pkt.)

 • Janota Kacper (9 - 12 – 18 pkt.)

 • Suślik Radosław (9 - 12 – 12 pkt.) - Razem – 46 pkt.

 

3 miejsce Gimnazjum nr 5 im. Kar. Stefana Wyszyńskiego

 • Doleciński Jakub (4 – 20 pkt.)

 • Głąb Dawid (9 - 12 – 9 pkt.)

 • Kiełbasa Wiktor (9 - 12 – 9 pkt.) - Razem – 38 pkt.

 

W połowie grudnia 2014 roku, swoje mistrzowskie turnieje rozegrają reprezentacje naszych mysłowickich szkół podstawowych.

 


 

Tenisistki I LO i tenisiści II LO ponownie najlepsi w Mysłowicach.

Czwartą – po sztafetowych biegach przełajowych, zawodach lekkoatletycznych i Małym Memoriale Jerzego Chromika - dyscypliną, w której rywalizowały w zawodach miejskich nasze mysłowickie szkoły ponadgimnazjalne, był tenis stołowy. 5 listopada w hali tenisa stołowego przy ul. Świerczyny do zmagań przystąpiły drużyny I LO, II LO, ZSP nr 1 („Górka”) oraz ZSP nr 2 z Wesołej. Reprezentacja każdej placówki składała się z trzech tenisistek i trzech tenisistów. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, toczyli spotkania do trzech wygranych setów. Następnie najlepsza czwórka spośród wszystkich uczestników, rozegrała dwa półfinały; po czym zwycięzcy spotkali się w finale o to, komu przypadnie w klasyfikacji indywidualnej złoty medal i statuetka przeznaczona dla zwycięzcy, a otrzyma trofea za drugie miejsce. Natomiast tenisiści oraz tenisistki pokonane w półfinałach, walczyli w „małym finale” o medal brązowy. Pozostali uczestnicy, rozegrali także swoje mecze o kolejne – dalsze miejsca w tym turnieju.

 

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt, tytułu mistrzyni zdobytego w ubiegłym roku szkolnym broniła – i wywiązała się z tego zadania znakomicie, reprezentantka I LO – Martyna Zygadło. Zresztą jej szkolne koleżanki z drużyny zagrały również bardzo dobrze; Dominika Pająk zdobyła medal srebrny, a Katarzyna Delimata uplasowała się również w czołowej szóstce. Natomiast medal brązowy wywalczyła reprezentantka ZSP nr 2 – Katarzyna Kudzia. W grupie chłopców ponownie miejsce w czołowej szóstce wywalczyło – trzech tenisistów. Najlepszymi okazała się dwójka tenisistów II Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, gdyż Mateusz Cupiał został w tym roku indywidualnym mistrzem (rok temu także zakończył zawody z sukcesem, jednakże wtedy był to medal brązowy). Mateusz pokonał w finale swojego szkolnego kolegę – Jakuba Olkowicza, któremu przypadł medal srebrny i tytuł wicemistrza. „brąz” wywalczył Mateusz Jagieła z ZSP nr 1.

 

Oto czołowe „szóstki” w klasyfikacjach indywidualnych:

a/ dziewczęta  b/ chłopcy
1 miejsce -  Zygadło Martyna (I LO) - Cupiał Mateusz (II LO)
2 miejsce - - Pająk Dominika (I LO) - Olkowicz Jakub (II LO)
3 miejsce - - Kudzia Katarzyna (ZSP nr 2) - Jagieła Mateusz (ZSP nr 1)
4 miejsce - - Stebel Patrycja (ZSP nr 1) - Baraniok Wojciech (ZSP nr 2)
5 miejsce - - Jaromin Aleksandra (II LO) - Kasiński Kamil (ZSP nr 2)
6 miejsce - - Delimata Katarzyna (I LO) - Kaizik Szymon (ZSP nr 2)

 

W klasyfikacjach drużynowych puchary za trzecie miejsce przypadły tenisistkom i tenisistom ZSP nr 1 („Górka”), medale srebrne – tak jak i w roku ubiegłym - uczennicom II LO i uczniom ZSP nr 2 z Wesołej. Natomiast najokazalsze puchary za zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej – identycznie jak w poprzednim roku szkolnym - odebraly tenisistki I LO oraz tenisiści II LO i to te dwie szkolne drużyny reprezentowały Mysłowice w zawodach rejonowych Śl. SZS, w których zmierzyły się mistrzowskie reprezentacje naszego miasta i Katowic, a ich celem było wywalczenie awansu do finałów Wojewódzkiej Licealiady 2014/2015, które odbędą się 18 listopada w Sosnowcu. Sztuka ta udała się reprezentantkom naszego I LO, gdyż pokonały katowiczanki z II LO - 6 : 3. Natomiast tenisiści mysłowickiego II LO musieli tym razem uznać wyższość dobrej ekipy VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdyż ulegli im po zaciętej walce 4 : 5.

 

Tenisistkom I LO życzymy udanych występów w finałowych zmaganiach w rywalizacji z 45 rywalkami w finałach wojewódzkich w Sosnowcu.

 

 Generalne klasyfikacje drużynowe mistrzostw mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym w roku szkolnym 2014/2015. 

(Przy nazwiskach w nawiasach – końcowe miejsce zajęte w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw)

 

I / Klasyfikacja d z i e w c z ą t:

1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące ZSO – 73 pkt.:

 • Zygadło Martyna (1), Pająk Dominika (2) i Delimata Katarzyna (6)

 

2 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące - 40 pkt.:

 • Jaromin Aleksandra (5), Cieślik Żaneta (7) i Lewandowska Alicja (10)

 

3 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - 38 pkt.:

 • Stebel Patrycja (4), Dzębor Dominika (8) i Piętak Katarzyna (11)

 

4 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – 37 pkt.

 • Kudera Katarzyna (3), Szwaczyna Daria (9) i Kozańska Daria (12)

 

II / Klasyfikacja c h ł o p c ów :

1 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące – 67 pkt.:

 • Cupiał Mateusz (1), Olkowicz Jakub (2) i Gębal Radosław (9)

 

2 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – 54 pkt.:

 • Baraniok Wojciech (4), Kasiński Kamil (5) i Kaizik Szymon (6)

 

3 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – 43 pkt.:

 • Jagieła Mateusz (3), Kryla Patryk (7) i Badura Michał (11)

 

4 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące – 24 pkt.:

- Kudera Łukasz (8), Rogalski Paweł (10) i Ryt Dominik (12)


 

Kolejny pęk medali tenisistów Zespołu Szkół Sportowych w miejskich zawodach szkół podstawowych. 

Ostatnimi zawodami w kończącym się 2013 r., a prowadzonymi przez MOSiR w ramach rywalizacji sportowej młodzieży mysłowickich szkół w roku szkolnym 2013/2014, były turnieje w tenisie stołowym. Odbyły się one w sali sportowej przy ul. Świerczyny jeszcze przed świąteczno – noworoczną przerwą w nauce, a uczestniczyli w niej tenisiści zaledwie siedmiu (z ogólnej liczby szesnastu) mysłowickich szkół podstawowych. Turnieje były jednocześnie nieoficjalnymi indywidualnymi i drużynowymi mistrzostwami naszego miasta w tej grze ... czytaj dalej


Tenisistki I LO i tenisiści II LO najlepsi w Mysłowicach

Drugą – po sztafetowych biegach przełajowych - dyscypliną, w której rywalizowały w zawodach miejskich nasze mysłowickie szkoły ponadgimnazjalne, był tenis stołowy. 13 listopada w hali tenisa stołowego przy ul. Świerczyny do zmagań przystąpiły drużyny I LO, II LO, ZSP nr 1 („Górka”) oraz ZSP nr 2 z Wesołej. Reprezentacja każdej placówki składała się z trzech tenisistek lub/i trzech tenisistów. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, rywalizowali najpierw w trzech grupach kwalifikacyjnych, gdzie toczyli spotkania systemem „każdy z każdym”, a zwycięzcą zostawał ten tenisista/tenisistka, który pierwszy wygrał trzy sety ... czytaj dalej