bip

Turniej Barbórkowo-Mikołajkowy Dzieci w zapasach.ZUKS GKS Katowice stale rozszerza ofertę skierowaną do młodych adeptów zapasów. Obecnie treningi prowadzone są nie tylko w Katowicach, ale również w Mysłowicach, gdzie tradycja sportu zapaśniczego jest szczególnie silna. Pierwsze efekty już są.

W Turnieju Barbórkowo-Mikołajkowym Dzieci wystartowało 7 zawodników, którzy na co dzień trenują w Mysłowicach pod okiem trenera Marcina Pałki. Razem z kolegami z Wełnowca stworzyli dwudziestoosobową drużynę, która zdominowała całe zawody. Rywalizacja miała formułę pierwszych zapaśniczych kroków i dla większości uczestników była pierwszym występem na turnieju sportowym. Impreza dostarczyła niezapomnianych wrażeń początkującym zawodnikom i być może stała się pierwszym krokiem na drodze do przyszłych sukcesów sportowych.

Zawody obserwowali nie tylko rodzice młodych zawodników, ale również przedstawiciele dwóch urzędów miejskich – wiceprezydent Mysłowic Grzegorz Brzoska oraz wiceprezydent Katowic Krzysztof Marek. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli mysłowickich zapasów – olimpijczyka Czesława Kwiecińskiego i byłego trenera Siły Mysłowice Jana Stawowskiego, a także sponsora całej imprezy – pana Andrzeja Bańczyka, właściciela firmy Couplings-Pol.

 

 

 

 

Źródło: www.zuks.pl